Flota aut elektrycznych we Wrocławiu

Wrocław rozpoczął poszukiwania partnera, który w stolicy Dolnego Śląska uruchomi wypożyczalnię samochodów elektrycznych.

Wrocław może stać się pierwszym miastem, które uruchomi sieć wypożyczalni samochodów. Tego typu usługa nosi znana jest na świecie jako carsharing. Pod względem koncepcji przypomina wypożyczalnie rowerów miejskich. Auto można wypożyczyć po wniesieniu opłaty jednorazowej lub wykupić abonament. Pojazdy zazwyczaj można wyszukiwać za pośrednictwem aplikacji na smartfony.

Z carsharingu korzystają nie tylko mieszkańcy i turyści, ale też firmy. Przykładowo, pracownicy Crédit Agricole jeżdżą po Paryżu samochodami sieci Autolib’. Możliwość szybkiego wypożyczenia auta to też dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie potrzebują mieć samochodu firmowego lub muszą czasowo zastąpić pojazd wyłączony z floty.

Jak informuje Puls Biznesu, we wrocławskiej flocie miałoby się znaleźć ok. 200 pojazdów na prąd. Można by z nich korzystać w granicach administracyjnych Wrocławia i maksymalnie do 10 km za rogatkami.

Liczba stacji wypożyczeń ma wynosić od 60 do 100. Klientów mają przyciągnąć liczne przywileje i udogodnienia niedostępne dla innych kierowców.  Wypożyczając elektryczne będzie można bezpłatnie parkować w strefach płatnych czy poruszać się po bus pasach.