Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo

Topową wersję nowej Fabii Monte Carlo napędza czterocylindrowy silnik 1.5 TSI, który zapewnia moc 150 KM oraz do 250 Nm momentu obrotowego. W ofercie odmiany, która ma nawiązywać do rajdowych sukcesów tego modelu Skody, pojawią się ponadto trzycylindrowe jednostki 1.0 MPI oraz 1.0 TSI.

Stylistykę nadwozia Fabii Monte Carlo podkreślają czarne elementy atrapy chłodnicy, lusterek bocznych, dyfuzora na tylnym zderzaku oraz napis na klapie bagażnika. Ciemną kolorystykę kabiny pasażerskiej przełamują czerwone akcenty widoczne na pokrowcach foteli, otworach nawiewu powietrza i tapicerce deski rozdzielczej. Podłokietniki w przednich drzwiach zdobią natomiast elementy o stylu karbonowym.

Samochód czeskiej marki standardowo porusza się polerowanych 16-calowych obręczach Proxima w kolorze czarnym. Na listę wyposażenia opcjonalnego zostaną natomiast wpisane 17-calowe alufelgi Procyon oraz 18-calowe obręcze kół Libra.

Jak zapowiada generalny importer czeskiej marki w Polsce, dostępne wersje napędowe obejmą trzycylindrowe silniki 1.0 MPI (80 KM) oraz 1.0 TSI (110 KM), jak również 150-konne czterocylindrowe 1.5 TSI. Ten ostatni wariant, standardowo zestawiony z dwusprzęgłową przekładnią automatyczną 7-DSG, osiągą prędkość maksymalną rzędu 225 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zabiera kierowcy około 8 sekund.

Nowa Skoda Fabia jest trzecim modelem, w gamie którego znajdzie się wersja o nazwie Monte Carlo. Dwa pozostałe to Scala oraz Ka. Na razie nie podano jeszcze ile będzie kosztować ta odmiana Fabii, ale dla orientacji przypomnijmy, że ceny podstawowego modelu wahają się od 62 000 do 81 350 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *