Liderzy Elektromobilności nagrodzeni na KNM 2022

Firmy najmocniej zaangażowane w rozwój zeroemisyjnego transportu w Polsce po raz czwarty otrzymały tytuły „Liderów Elektromobilności”. Wyróżnienia przyznało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz firma doradcza PwC na uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień Kongresu Nowej Mobilności 2022. Równolegle swoje nagrody przyznał Polski Związek Leasingu i Wynajmu Pojazdów (PZWLP).

„Lider Elektromobilności” to najważniejsze w Polsce wyróżnienie przyznawane firmom kreującym rynek e-mobility. Tegorocznych laureatów konkursu wybrano na podstawie analizy zgłoszeń w postaci szczegółowych ankiet, zawierających ponad 100 pytań. Zwycięzców wyłoniono zaś z grona prywatnych i państwowych przedsiębiorstw i instytucji – operatorów flot samochodowych, dostawców pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania, podzespołów czy też usług związanych z branżą elektromobilności.

Podczas KNM 2022 tytuł polskiego „Lidera Elektromobilności” otrzymały cztery firmy. Główna nagroda trafiła do LG Energy Solution Wrocław – największego producenta baterii do samochodów elektrycznych na świecie i w Europie, którego fabryka w Biskupicach Podgórnych jest także pierwszym w Polsce zakładem produkującymi ogniwa litowo-jonowe do EV. Wyróżniliśmy także Garo Polska – największego w Polsce producenta stacji ładowania pojazdów elektrycznych, który w 2021 r. dostarczył na rynek ponad 50 tysięcy urządzeń typu wallbox. Nagrody trafiły również do firmy InPost, która intensywnie rozwija swoją flotę elektrycznych pojazdów dostawczych – aktualnie to ponad 315 samochodów – oraz do Shell Polska, który jako pierwszy na polskim rynku oddał do użytku ultraszybkie szybkie ładowarki IONITY o mocy do 350 kW, w pełni zasilane zieloną energią – powiedział Aleksander Rajch, dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych PSPA.

Wybór laureatów konkursu „Lider Elektromobilności” odbył się na kilku etapach. W pierwszej kolejności firmy i instytucje, które wzięły udział w czwartej edycji rankingu zostały poproszone o wypełnienie ankiety dostępnej na portalu PwC. Następnie kapituła dokonała analizy porównawczej odpowiedzi, z uwzględnieniem ocen dotyczących inwestycji na badania, sprzedaż pojazdów, infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych oraz planów dalszego rozwoju zeroemisyjnego transportu. Finalnie wyróżnienia przyznano podmiotom, które w ostatnich 12 miesiącach w sposób najbardziej efektywny realizowały strategię sprzyjającą rozwojowi elektromobilności. Partnerem tegorocznej edycji „Lidera Elektromobilności” została firma Webfleet Solutions.

Podczas grali wieńczącej pierwszy dzień Kongresu Nowej Mobilności 2022 przyznano również nagrody Polskiego Związku Leasingu i Wynajmu Pojazdów (PZWLP). Do tej pory w 15 edycjach konkursu zgłoszono ok. 1250 nominacji. Podczas KNM 2022 nagrody zostały wręczone w 3 kategoriach. Nagrodę Bezpieczna Flota w kategorii „Firma najbardziej zaangażowana w edukację kierowców” otrzymała firma BNP Paribas Bank Polska. Nagroda Eko Flota w kategorii „Flota najbardziej przyjazna środowisku” trafiła do AstraZeneca Pharma Poland. Z kolei firmę InPost wyróżniono Nagrodą Flotowy Lider Elektromobilności w kategorii „Firma najbardziej zaangażowana we wdrażanie napędów w pełni elektrycznych”.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *