Lexus sprzedał w Polsce już blisko 32 tys. hybryd

Lexus oferuje w Polsce samochody z napędem hybrydowym od 2005 roku. Od tamtej pory przedstawicielstwo japońskiej firmy w naszym kraju sprzedało już 31 662 tego typu modeli. W tym roku hybrydy stanowią już 87% wszystkich sprzedawanych nad Wisłą Lexusów. Najpopularniejszym zelektryfikowanym modelem marki jest NX, a ofertę poszerzono ostatnio o najnowsze Lexusy LBX i LM.

Lexus RX 400h był pierwszym hybrydowym modelem marki oferowanym w Polsce. Auto zadebiutowało w 2005 roku i rozpoczęło elektryfikację klasy premium na naszym rynku. Od tamtej pory Lexus sprzedał już 31 662 samochody z tym rodzajem napędu. Ze wszystkich oferowanych modeli hybrydowych najczęstszym wyborem klientów w naszym kraju jest NX. Do dziś sprzedano 11 752 egzemplarze obu generacji tego SUV-a, co oznacza, że co trzeci hybrydowy Lexus w Polsce to właśnie NX.

W 2023 roku już 87% Lexusów sprzedanych w kraju miało napęd hybrydowy. To wzrost aż o 14 p.p. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wciąż najpopularniejszym modelem z tym rodzajem napędu jest NX (2458 aut), a duży udział w sprzedaży mają modele RX (1218 aut) oraz UX (984 egzemplarzy).

Lexus dziś to generalnie oferta zelektryfikowanych aut. Obecnie samochody z napędem hybrydowym są najczęstszym wyborem w naszych salonach. Klienci premium doceniają bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji, a także wysoki komfort i doskonałe wyciszenie jaki wiążą się jazdą hybrydą” – powiedział Robert Mularczyk, PR Senior Manager, Toyota & Lexus Central Europe.

Hybrydy w każdym segmencie

Obecnie Lexus oferuje auta z niskoemisyjnym napędem hybrydowym w niemal wszystkich segmentach – od crossovera (UX), przez SUV-y (NX i RX) i eleganckie limuzyny (ES i LS), a także w stylowym aucie sportowym (LC 500h). Oprócz klasycznych napędów hybrydowych słynących z niezawodności i niskiego zużycia paliwa, marka wprowadziła hybrydy plug-in, które wyróżniają się w swoich segmentach dużymi zasięgami w trybie EV (NX 450h+ oraz RX 450h+) oraz pierwszą w historii marki mocną hybrydę, w której wykorzystano turbodoładowany silnik benzynowy, 6-stopniową, automatyczną skrzynie biegów oraz nowy napęd 4×4 DIRECT4 (RX 500h)

W 2023 roku gama hybryd Lexusa poszerzyła się o dwa przełomowe modele – LBX oraz LM. Lexus LBX to miejski crossover o niepowtarzalnym stylu z rozwiązaniami technicznymi, których w autach tego segmentu jeszcze nie było. Auto ma nowy napęd hybrydowy z silnikiem 1.5 l o mocy 136 KM, która może być przekazywana na koła przednie lub na wszystkie koła przy pomocy inteligentnego napędu 4×4 E- FOUR. Tylko do końca sierpnia samochód można zamawiać w ramach specjalnej oferty przedsprzedażowej, w której rabaty na wybrane wersje sięgają nawet 27 tys. zł.

Z kolei Lexus LM diametralnie odmienia podejście do ekskluzywnych vanów. Od początku został zaprojektowany jako pojazd do przewozu osób w komfortowych warunkach, a nie jest przerobioną wersją auta dostawczego. Oferowany jest w dwóch konfiguracjach kabiny – 4- i 7-miejscowej. Sprawdzona hybryda z 2,5-litrowym silnikiem i przekładnią e-CVT o łącznej mocy 250 KM/184 kW przenosi napęd na wszystkie koła przy pomocy systemu E-FOUR, a o komfort prowadzenia auta dba zawieszenie adaptacyjne o zmiennej charakterystyce tłumienia (AVS).

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *