FCA Poland w Tychach poszukuje pracowników

Zwiększenie zatrudnienia to efekt wysokiego zapotrzebowania na samochody wytwarzane w tyskiej fabryce oraz inwestycji w produkcję nowych modeli.

FCA Poland, spółka należąca do Grupy Stellantis, rozpoczęła rekrutację osób do pracy przy bezpośredniej produkcji samochodów w fabryce w Tychach. Jak podkreśla firma w opublikowanym komunikacie, zwiększenie zatrudnienia ma związek z utrzymującym się wysokim zapotrzebowaniem na rynkach europejskich na wytwarzane obecnie w Tychach modele: Fiat 500, Abarth 595 i Lancia Ypsilon. Dodatkowym argumentem jest inwestycja w fabryce związana z planowanym uruchomieniem produkcji nowych modeli.

Zakład FCA Poland w Tychach jest jednym z największych zakładów produkcyjnych należących do koncernu Stellantis. Zajmuje powierzchnię 2,4 mln m², z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m². W fabryce pracuje obecnie ponad 2 tysiące osób, a na jego terenie działa przeszło 40 firm świadczących usługi na rzecz producenta aut. Tyski zakład FCA Poland wyprodukował w 2021 roku łącznie 169 215 samochodów marek Fiat, Abarth i Lancia. W tej liczbie znalazło się 110 796 Fiatów 500, 16 246 sztuk Abartha 596/695 oraz 42 173 egzemplarze Lancii Ypsilon.

W grudniu 2020 r. zakład ogłosił rozpoczęcie prac związanych z produkcją trzech nowych modeli marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo. Ten strategiczny projekt realizowany w Tychach obejmuje rozbudowę i modernizację zakładu FCA Poland i jest zaplanowany na kilka lat.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *