Dla lepszej ochrony naszych pojazdów

Z dróg powoli znikają samochody sezonowe. Kabriolety, motocykle i auta zabytkowe na zimę wracają do garaży. Większość użytkowników myśli, że ich drogocenne skarby są bezpieczne. Nic bardziej złudnego. Złodzieje tylko czyhają aby dobrać się do tych samochodów.

Narażone na niebezpieczeństwo są nie tylko samochody. Dotyczy to również sprzętów rolniczych i maszyn budowlanych. W obecnych czasach coraz trudniej znaleźć odpowiednie zabezpieczenia. Złodzieje coraz sprawniej obchodzą skomplikowane układy alarmowe czy niezliczone zamki. Skoro nie da się uniknąć kradzieży, to czy istnieje przynajmniej szansa na odzyskanie straconego mienia?

Odpowiedź jest prosta: tak, wystarczy wykorzystać system monitoringu pojazdów. Przeważnie stosowane w tym celu rozwiązania wykorzystują jedynie sygnał GPS, służący do lokalizowania. Niestety jest on bardzo łatwy do zagłuszenia. Dlatego każdy profesjonalny złodziej jest już wyposażony w zagłuszarkę, która sprawia, że pojazdu nie można odnaleźć, gdyż „znika z radaru” namierzającej go firmy. Z pomocą przychodzi nowoczesny system radiowy, praktycznie niemożliwy do zagłuszenia i skutecznie lokalizujący pojazdy.

Jak mówi Dominika Włodarczyk, Key Account Manager w Gannet Guard Systems: „Niejednokrotnie namierzaliśmy już koparko-ładowarki, maszyny rolnicze i samochody różnych marek, w tym sportowe i zabytkowe. Ich położenie ustalaliśmy z dokładnością do kilku centymetrów i to w czasie zaledwie kilku godzin od zgłoszenia kradzieży. Kiedy zginie nowy samochód zawsze istnieje szansa na zakup identycznego. Motoryzacyjne perełki, zabytkowe unikalne auta to zupełnie inny rodzaj posiadanego dobra. W przypadku nieprodukowanych od dziesiątek lat pojazdów takiej możliwości nie ma. Niekiedy okazuje się, ze skradziony egzemplarz to tzw. „jeden na milion”, zatem właściciela nie interesują odszkodowania i zwroty poniesionych kosztów. Dla niego najważniejsze jest by odzyskać utracony skarb. A system radiowej lokalizacji pojazdów i możliwość błyskawicznego ustalenia pozycji pojazdu to w takim wypadku jedyna na to szansa”.

Może warto przemyśleć temat i przejrzeć ofertę rynkową takich rozwiązań?

Źródło: ASCG