Cartrack Polska przystępuje do Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności

Cartrack Polska zamierza jeszcze aktywniej wspierać elektryfikację firmowych flot poprzez przystąpienie do Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności. Partnerstwo to jest dowodem, że Cartrack Polska, jako najczęściej wybierany dostawca telematyki w naszym kraju, jeszcze mocniej będzie działać na rzecz dekarbonizacji transportu i edukacji w zakresie roli technologii telemetrycznej w procesie redukcji emisji CO2.

Cartrack Polska jest producentem oprogramowania i urządzeń, z których w naszym kraju korzysta już ponad 60 000 kierowców. Coraz większą grupę pojazdów stanowią hybrydy (HEV i PHEV), auta elektryczne (BEV). Telematyka wykorzystywana jest również chętnie przez użytkowników tzw. „miękkich hybryd”, czy pojazdów zasilanych gazem (LPG). Wartość kompleksowego zarządzania flotą poprzez dane, zwłaszcza wobec wyzwań związanych z obowiązkowym raportowaniem pozafinansowym (ESG), jest kluczowa dla coraz większej liczby firm.

Cartrack Polska przystępuje do Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności aby realizować projekty wydawnicze i branżowe z najlepszymi praktykami i ekspertami w kraju.

Dla całego rynku, jak i naszych obecnych klientów, przystąpienie Cartrack Polska do Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności to bardzo jasny sygnał, że zarówno nasza technologia, jak i posiadane know-how w temacie dekarbonizacji, mają ogromny potencjał. Chcemy dzielić się wiedzą i realizować jeszcze bardziej wartościowe projekty skupione wokół zarządzania zieloną transformacją w firmach. Jako Cartrack Polska jesteśmy doradcą zarządów i fleet managerów w zakresie ambitnych projektów z zakresu CSR; zarządzamy największą flotą pojazdów elektrycznych w Polsce. Umożliwiamy realne liczenie emisji CO2 oraz realizowanie projektów wspierających obniżenie produkcji gazów cieplarnianych. Dzięki naszej współpracy z PIRE możliwe będzie szersze edukowanie rynku w tym zakresie – zaznacza Bartłomiej Dębski, prezes zarządu Cartrack Polska.

Cartrack Polska, jako najczęściej wybierany dostawca usług telematycznych w Polsce, od lat konsekwentnie rozwija portfolio usług skoncentrowanych na realnym obliczaniu śladu węglowego we flotach. Już teraz, w ekosystemie Cartrack Polska, jest ponad 1200 pojazdów zeroemisyjnych i blisko 4000 hybrydowych. To pokazuje poziom zaufania i skalę zastosowania technologii telematycznych BIG DATA we flotach, które chcą rzetelnie liczyć ślad węglowy i realizować ambitne projektu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności – wspólna wymiana doświadczeń i realizowane przedsięwzięcia z pewnością będą korzystne dla naszych klientów i rynku – komentuje Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

Jesteśmy pewni, że udział tak silnego Partnera, jakim jest Cartrack Polska, w projektach rozwojowych i działaniach statutowych PIRE, będzie ogromną wartością dodaną dla każdej firmy, które chce mądrze i rzetelnie podejść do kwestii redukcji emisji CO2. Ciszę się na nadchodzące miesiące wytężonej pracy przy realizacji wspólnych pomysłów. Dzięki Cartrack Polska nasza organizacja zyskała kolejnego silnego i stabilnego Partnera, trzeba podkreślić, że wyzwania dekarbonizacji flot pojazdów firmowych i ciężarowych na szeroką skalę są ciągle przed nami, dlatego ważne jest doświadczenie i wiedza jak taki proces wdrożyć i jakie są jego realne korzyści jak chociażby redukcja emisji czy aspekty ekonomiczne – dodaje Krzysztof Burda, prezes zarządu Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.

Współpraca Cartrack Polska z Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności to kolejny ważny krok milowy w realizowaniu misji wspierania zrównoważonego rozwoju biznesu poprzez technologię Cartrack. Już teraz Klienci mogą korzystać z analiz i raportów, umożliwiających realną analizę poziomu emisji CO2. System Cartrack Polska daje możliwość zarządzania utylizacją pojazdów zeroemisyjnych i zwiększania wydajności realizowanych operacji. Wielokrotnie nagradzane, autorskie rozwiązania tego producenta, umożliwiają projektowanie, wdrażanie i zarządzanie zeroemisyjnym transportem w firmie w sposób skalowalny i nowoczesny.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *