Carla Wentzel na czele Volkswagen Group Polska

Wraz z początkiem roku Carla Wentzel objęła stanowisko prezesa zarządu Volkswagen Group Polska. Wentzel jest pierwszą w historii kobietą w strukturach zarządu Volkswagen Group Polska. Na tym stanowisku zastąpiła Pavla Šolca, który po zakończonym kontrakcie wrócił do centrali marki Škoda, gdzie będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży.

Carla Wentzel pochodzi z Republiki Południowej Afryki, z Grupą Volkswagen związana jest od ponad 35 lat. W swojej karierze pełniła wiele menadżerskich funkcji, na swoim rodzimym rynku m.in. w obszarach sprzedaży, marketingu, aftersales, rozwoju sieci dealerskiej oraz customer experience. Jako dyrektor marki Volkswagen Wentzel została wyróżniona tytułem najbardziej wpływowej kobiety w biznesie i w rządzie w Republice Południowej Afryki. Przez ostatnie 5 lat pracowała w Irlandii, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu Volkswagen Group Ireland.

Pavel Šolc, po trzech latach zarządzania spółką Volkswagen Group Polska, wrócił do centrali marki Skoda, gdzie objął wiodącą pozycję w zakresie transformacji sprzedaży i zarządzania przychodami. Będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży. Jest odpowiedzialny m.in. za wdrożenie modelu agencyjnego jako przyszłego formatu sprzedaży, a także za koordynację i bieżącą optymalizację przychodów ze sprzedaży.

Z Grupą Volkswagena Pavel Šolc jest związany od 1998 roku. Pracę rozpoczął w Czechach w strukturach marki Škoda. W latach 2007-2010 pracował w Wielkiej Brytanii na stanowisku Head of Planning Škoda United Kingdom. W 2010 roku wrócił do Czech i w centrali Škody i objął stanowisko Regional Manager, odpowiadając za kilka krajów Europy Zachodniej, w tym największe rynki, takie jak Niemcy czy Francja. Od 2016 roku do końca października 2020 roku pracował jako dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *