Bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania over-the-air w modelach Kia

Właściciele samochodów marki Kia mają teraz szybszy i łatwiejszy dostęp do najnowszych funkcji systemu multimedialnego, dzięki nowej funkcji bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania OTA (over-the-air). Funkcja dostępna jest we wszystkich modelach koreańskiej marki począwszy od roku modelowego 2022 i zapewnia zdalny dostęp do nowych możliwości systemu nawigacji oraz do aktualizacji systemu info-rozrywki.

Dzięki temu rozwiązaniu właściciele aut marki Kia nie muszą już ręcznie pobierać aktualizacji oprogramowania za pośrednictwem oficjalnego portalu Kia Navigation Updater Portal, ani odwiedzać dealera Kia. Najnowsza technologia OTA dostępna jest w Europie w krajach z aktywną usługą Kia Connect. OTA zapewnia łatwy dostęp do aktualizacji systemu nawigacji i multimedialnego oraz usuwa wszelkie potencjalne błędy oprogramowania. Pierwsza aktualizacja oferuje szereg ulepszeń, w tym nowy design profilu jazdy Eco w samochodach elektrycznych, który wcześniej był dostępny tylko w modelu EV6, nowe utwory Sounds of Nature oraz ulepszone działanie klimatyzacji wraz z poprawionym sterowaniem klimatyzacją foteli.

Warto dodać, że systemy nawigacyjne i multimedialne są aktualizowane automatycznie – aktualizacja ich oprogramowania nie wymaga żadnego działania ze strony kierowcy.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *