Ruszyła Geneva International Motor Show 2018

Rozpoczęła się 88. edycja Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie – najbardziej prestiżowej wystawy motoryzacyjnej na świecie, która co roku gromadzi niemal wszystkich liczących się przedstawicieli tej branży. Tym razem swój udział zapowiedziało ponad 180 wystawców z całego świata, którzy przygotowali 110 światowych i europejskich premier samochodów.

Targi w Genewie, których historia sięga 1905 roku, jako jedyne z tych najbardziej liczących się na Starym Kontynencie, odbywają się co roku, w przeciwieństwie do jesiennych salonów w Paryżu czy Frankfurcie nad Menem, które organizowane są na przemian co dwa lata. Jak zawsze podczas targów można podziwiać zarówno te bardzo drogie, luksusowe lub sportowe samochody, auta terenowe, rodzinne czy miejskie. Oczywiście nie brakuje tutaj także prototypów, które bardzo często stanowią zapowiedź nowych modeli, dopiero szykowanych do seryjnej produkcji. Jednak swoje stoiska w Genewie prezentują nie tylko producenci samochodów, ale również opon, akcesoriów, elementów do tuningu i części zamiennych.

Ubiegłoroczny salon samochodowy w Genewie odwiedziło blisko 700 tysięcy osób, co było kolejnym rekordem frekwencji. Według organizatorów tegoroczna edycja targów może przynieść jeszcze lepszy wynik.

Pierwsze dwa dni Geneva International Motor Show to tak zwane dni prasowe, przeznaczone dla dziennikarzy oraz zaproszonych gości i VIP-ów. Natomiast dla szerszego grona zwiedzających drzwi centrum targowego PALEXPO będą otwarte od 8 do 18 marca – od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 9.00 do 19.00. Jednorazowa wejściówka dla osoby dorosłej kosztuje 16 franków szwajcarskich (CHF), natomiast dzieci w wieku od 6 do 16 lat zapłacą 9 CHF. Przygotowano także zniżki dla grup powyżej 20 osób. W takim przypadku każdy musi zapłacić 11 CHF.

Relację z tego wielkiego święta światowej motoryzacji będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.menadzerfloty.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.