Nowa usługa od NaviExpert dla firm

NaviExpert Telematics to nowa usługa dla firm dysponujących własnymi flotami.

Nowa usługa wprowadzona na rynek przez NaviExpert to rozwiązanie wykorzystujące urządzenie NaviExpert OBD wpinane do gniazda OBDII oraz panel flotowca NaviExpert Biznes, z którego korzystają menadżerowie flot. Dzięki urządzeniom montowanym w samochodach służbowych, do systemu trafiają dane o lokalizacji samochodów, średniej prędkości i dynamice jazdy, a także w jakich godzinach korzysta się z pojazdów służbowych. Administrator floty w panelu widzi zarówno aktualną pozycję auta, jak i wcześniej przebyte trasy. Ma też wgląd w dane dotyczące tego, czy kierowcy podróżują zgodnie z przepisami oraz czy stosują się do zasad eco-drivingu.

Informacje o lokalizacji auta pozwala na zweryfikowanie czy pracownik rzetelnie wykonuje swoje obowiązki i odbywa wszystkie spotkania. Dane dotyczące stylu jazdy można przełożyć na pewnego rodzaju zawody z odpowiednimi nagrodami. Dla firm to sposób na oszczędności przy wykorzystaniu nowatorskich i przyjemnych metod.

– O telematyce w branży flotowej mówi się coraz więcej, ale nadal jest wykorzystywana w niewielu firmach. Wielu osobom kojarzy się albo z czymś bardzo skomplikowanym, wykorzystywanym tylko przez firmy dysponujące flotami liczącymi kilkadziesiąt czy kilkaset samochodów, albo jest sprowadzana wyłącznie do wiedzy o lokalizacji auta. Wchodząc na rynek z nową usługą chcemy pokazać, że jest inaczej. To doskonałe narzędzie zarówno dla dużych firm, jak i tych posiadających kilka aut. Mimo że za naszym rozwiązaniem stoją skomplikowane algorytmy, to dla firm usługa jest bardzo łatwa do wdrożenia i daje dużo większe korzyści niż sama wiedza wynikająca z lokalizacji auta. Pozwala również na dużo większe oszczędności – tłumaczy Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Usługę NaviExpert Telematics możemy nabyć za pośrednictwem strony www.biznes.naviexpert.pl. Jest dostępna w dwóch modelach płatności. W pierwszym kupujemy roczną usługę NaviExpert Telematics z modułem OBD za 815 zł bez żadnego kontraktu. W drugim modelu, przy umowie na 24 miesiące, jednorazowy koszt urządzenia to 55 zł. Tyle samo wynosi comiesięczna opłata abonamentowa za jedno auto. Urządzenia NaviExpert OBD nie wymagają skomplikowanego montażu – wystarczy je wpiąć do gniazd OBDII samochodów, które mają być monitorowane. Mogą to zrobić sami pracownicy. Od chwili zamontowania urządzeń, zaczynają one przekazywać wszystkie niezbędne informacje do systemu.

Źródło: NaviExpert