Express rozszerza ofertę wynajmu o pojazdy ciężarowe

Firma Express rozszerza ofertę wynajmu samochodów o segment pojazdów ciężarowych. Najnowszy kontrakt podpisany z firmą two-M obejmuje 36 miesięcy z przebiegiem rocznym 150 000 km i dotyczy 20 zestawów dalekobieżnych, które będą poruszać się pomiędzy Polską i innymi krajami Unii Europejskiej.

Jest to pierwsza w Polsce tak duża transakcja wypożyczalni zawierająca zakup i wynajem ciągników siodłowych. Uruchomienie nowej kategorii pojazdów to odpowiedź Expressu na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów, którzy wolą wypożyczać samochody – także ciężarowe – niż posiadać je na własność. Jako partner biznesowy, Express oferuje two-M w ramach kontraktu serwis mobilny oraz usprawnienie niesprawnego pojazdu w drodze na terenie Europy.

Podobnie jak wszystkie samochody użytkowe we flocie Expressu, także ciągniki siodłowe posiadają najnowsze rozwiązania teleinformatyczne w celu kontroli stanu pojazdów i ich eksploatacji. Każdy pojazd jest wyposażony w monitoring GPS, co ułatwia zarządzanie parkiem i jednocześnie umożliwia wynajmującemu monitorowanie sposobu użytkowania pojazdu. Monitoring GPS pozwala klientom także na analizę profilu jazdy kierowców i co za
tym idzie poprawę ekonomiki jazdy.

Rozbudowana flota Expressu to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby klientów. Dlatego składają się na nią nie tylko auta DMC powyżej 3,5 t, ale również wiele mniejszych pojazdów dostawczych ( do 3,5 t), 2, 3 i 7 miejscowych o różnych typach zabudowy np. ze skrzynią, plandeką, chłodnią, wywrotką czy kontenerem. Pojazdy na życzenie klienta mogą być również dodatkowo wyposażone m.in. w siłowniki hydrauliczne, windy, zawieszenie pneumatyczne, ogrzewanie postojowe, czy kabiny sypialne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Express oferuje elastyczne formy wynajmu, z których z uwagi na ogólnopolski zasięg, można skorzystać w każdym dużym i średniej wielkości mieście. Wypożyczalnia współpracuje zarówno z mikro przedsiębiorstwami wynajmującymi raz w tygodniu małe samochody dostawcze na 1 dzień, z firmami średniej wielkości wynajmującymi pojazdy na kilkumiesięczne projekty i na kilka lat (zastępując zakup za gotówkę czy leasing i zachowując przy tym zdolność kredytową) aż po duże firmy np.
budowlane realizujące projekty infrastrukturalne, które wynajmują pojazdy na kilkanaście miesięcy lub kilka lat.

„Rozbudowa oferty Expressu to wyraz zrozumienia dla zmieniającej się świadomości klientów, którzy dostrzegają przewagę korzyści z użytkowania samochodu kiedy jest on potrzebny nad posiadaniem go na własność. W ostatnich latach odnotowujemy wyraźny wzrost zainteresowania wynajmem pojazdów specjalistycznych. Postanowiliśmy w związku z tym pójść o krok dalej i zaoferować klientom wynajem pojazdów dostawczych i ciężarowych. W naszej ocenie to idealne rozwiązanie dla firm transportowych i spedycyjnych, którym zależy na możliwości sprawnego, niezakłóconego użytkowania samochodu bez obaw o usterki czy naprawy samochodu – takie rozwiązanie zyskują wynajmując pojazd w naszej wypożyczalni” – mówi Roman Świderski, kierownik produktu wynajem średnioterminowy w firmie Express.

Źródło: Express