Volkswagen z nagrodą „International Engine of the Year 2018”

Silnik 1.0 TSI najnowszej wersji modelu up! GTI, został uhonorowany tytułem „International Engine of the Year 2018”.

1.0 TSI to nieduży, lekki i nowoczesny silnik benzynowy o mocy 85 kW/115 KM, który jako pierwszy w modelu up! został wyposażony w czterofunkcyjny katalizator. Zastosowano w nim również filtr cząstek stałych. Dzięki niemu oraz dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym samej jednostki napędowej 1.0 TSI montowany pod maską Volkswagena up! GTI spełnia normę emisji spalin EU 6AG (Euro 6d Temp).

Największym zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu zostało Ferrari. 3,9-litrowy silnik włoskiej konstrukcji zwyciężył nie tylko w głównej kategorii, zdobywając tytuł Międzynarodowego Silnika Roku 2018, ale także otrzymując pierwszą nagrodę w swojej kategorii pojemnościowej. Większa jednostka (6.5 V12) okazała się najlepszym nowym silnikiem oraz triumfowała w kategorii „Performance Engine”.

International Engine of the Year to doroczny konkurs silników spalinowych stosowanych w samochodach osobowych, organizowany przez UKIP Media & Events Automotive Magazines. Silniki są oceniane przez jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1999 r.

Źródło: Volkswagen