Sprzedaż modelu Renault Master wzrosła o blisko 60%

Renault Master był w czerwcu najlepiej sprzedającym się pojazdem dostawczym w Polsce – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

W czerwcu zarejestrowano w Polsce 700 sztuk modelu Renault Master. Oznacza to wzrost w stosunku rok do roku aż o 58,4%.

Po pierwszym półroczu francuski pojazd dostawczy zajmuje drugą pozycję w segmencie. W porównaniu do analogicznego okresu w 2015 r. popyt na ten samochód wzrósł o 36%. Udział Renault w polskim rynku samochodów dostawczych wynosi 12%. Renault Master jest niezmiennie od 2009 r. liderem w segmencie podwozi do zabudowy, osiągając ponad 35% udziału w rynku.

Gama Mastera obejmuje w Polsce ponad 150 wersji (4 długości, 3 wysokości, 4 klasy ładowności), a także wersje furgon, furgon brygadowy, podwozie z kabiną, podwozie z podwójną kabiną, platforma z kabiną, wywrotki, kontenery, wersje z przednim i tylnym napędem, o objętości użytecznej od 8 do 22 m³.

W ofercie znajdują się także warianty L4H2 i H3 Furgon z napędem na tylne, pojedyncze koła. Wersja z wydłużonym zwisem tylnym jest przeznaczona w szczególności dla użytkowników pokonujących długie trasy oraz firm kurierskich. Większa odległość między nadkolami umożliwia załadunek europalet również w tylnej części pojazdu.

Źródło: Renault