Mała Toyota AYGO

Toyota AYGO, jeden z najpopularniejszy samochodów segmentu A w Polsce, już w czerwcu pojawi się w nowej, zmodernizowanej wersji.

Moc odnowionej wersji modelu wzrosła do 72 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 93 Nm. Dzięki temu auto przyspiesza od 0 do 100 km/h o 0,4 s szybciej i zużywa o 0,2 l na 100 km mniej wg cyklu NEDC, a także emituje mniej dwutlenku węgla do atmosfery.

W wersji po najnowszym faceliftingu do wyboru jest m.in. 21 wzorów felg i kołpaków, 8 wersji kolorystycznych przedniego x-grilla, a także tyle samo odmian tylnego dyfuzora i dachu, dostępnego również w wersji składanej. Nowe AYGO występuje ponadto w edycjach specjalnych Prime x-cite z nowym lakierem Magenta i Prime x-treme z czarnym nadwoziem oraz elementami w kolorze Cyan.

AYGO jest najpopularniejszym samochodem segmentu A w Polsce. W lutym 2018 r. był trzecim najchętniej kupowanym autem przez polskich kierowców.

Niewielki model Toyota AYGO to popularne auto, które wielokrotnie zostało doceniane i nagradzane. W 2015 r. brytyjski magazyn Top Gear przyznał temu modelowi tytuł Samochodu Roku. Na dodatek, w 2015 i 2016 r. Toyota AYGO otrzymała nagrodę dla najlepszego samochodu flotowego w segmencie A dla pracownika w Polsce.

Źródło: Toyota