Lotos wprowadza opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych

Koncern Lotos poinformował, że zakończył okres testowy projektu „Niebieski Szlak”. W tym czasie na stacjach należących do sieci koncernu pojazdy elektryczne można było ładować bezpłatnie. Teraz trzeba za to zapłacić 24 zł.

Od 27 stycznia na stacjach Lotosu pobierana jest opłata w wysokości 24 zł. Jak podkreśla gdańska spółka, nowo wprowadzona stawka jest stała – kierowca pojazdu elektrycznego zapłaci 24 zł bez względu na długość ładowania oraz ilość pobranej energii.

Lotos zamierza dalej rozwijać projekt budowy sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Kolejne punkty pojawią się jeszcze w tym roku. Wiele z nich zostanie zlokalizowanych nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski, w tym przy drogach ekspresowych i autostradach. Docelowo koncern zakłada budowę 130 stacji ładowania pojazdów elektrycznych do 2022 r.

W ramach projektu „Niebieski Szlak”, od października 2018 r. na autostradach A1 i A2 pomiędzy Warszawą a Trójmiastem działa 12 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Maksymalna odległość pomiędzy punktami nie przekracza 160 km. Projekt jest współfinasowany z środków unijnych w ramach programu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).