Listopad miesiącem premier w Inchcape Motor Polska

Od początku ostatniego weekendu w salonach Inchcape w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu miłośnicy marki BMW mogą obejrzeć i umówić się na jazdy próbne nowymi modelami – Serią 6 w wersji Gran Turismo oraz posiadającym swoją ogólnopolską premierę nowym SUV-em X3.

Trzecia generacja BMW X3 (oznaczona symbolem G01) wyraźnie urosła w stosunku do starszego modelu. Mierzy teraz 4 708 mm długości (+51 mm), 1 891 mm szerokości (+10 mm) i 1 676 mm wysokości (-2 mm), dzięki czemu wzrośnie komfort podróży. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów konstrukcyjnych, nowy model – mimo zwiększonej bryły – waży nawet o 55 kg mniej niż druga generacja (F25). Dzięki częściowej automatyzacji jazdy i inteligentnemu napędowi na cztery koła BMW xDrive oferuje maksymalny komfort poruszania się zarówno po drogach jak i w terenie. Nowe BMW X3 dostępne będzie w trzech wariantach modelowych: xLine, Luxury i M Sport, które uzupełni oferta BMW Individual. Dzięki temu klienci będą mieli jeszcze większą możliwość personalizacji, zarówno pod kątem stylistyki zewnętrznej, jak i wyposażenia wnętrza.

BMW serii 6 Gran Turismo zastępuje model BMW 5 GT, od którego jest dłuższy o 87 mm (obecnie mierzy 5091 mm) oraz o 21 mm niższy (1538 mm) co skutkuje bardziej sportową linią nadwozia. Jest również o 150 kg lżejszy od swojego poprzednika przez co charakteryzuje się jeszcze lepszymi właściwościami jezdnymi. Konsekwentny postęp w stosunku do BMW serii 5 Gran Turismo widoczny jest w sportowej elegancji, wyjątkowo szlachetnym wyposażeniu oraz innowacyjnym systemie obsługi i systemach wspomagających kierowcę.

Wszystkich miłośników motoryzacji Inchcape Motor Polska zaprasza do swoich salonów w Warszawie (Al. Prymasa Tysiąclecia 64), Wrocławiu (ul. Karkonoska 61) oraz w Poznaniu (Swadzim, ul. Wschodnia 9).

Źródło: Inchcape Motor Polska