Volvo V40 po faceliftingu

Jeden z najpopularniejszych modeli marki Volvo został  odświeżony. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest kształt przednich reflektorów, które nawiązują do tych z modeli XC90 oraz S90.

Jak mówi Bjorn Annwall, starszy wiceprezes odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i serwis Volvo Cars: „V40 to najczęściej wybierany model przez naszych europejskich klientów i drugi pod względem popularności nasz model na świecie. Ten produkt jest dla nas bardzo ważny. Zmiany, które wprowadzamy wraz z nowym rokiem modelowym, mają na celu podniesienie atrakcyjności V40„.

W Volvo V40 przeprojektowano praktycznie cały przedni pas, w tym reflektory, które mają wbudowane światła do jazdy dziennej nawiązujące do motywu „młota Thora”. Wraz ze zmianami stylistycznymi producent wprowadzi nowe barwy lakierów, rozszerzoną paletę tapicerek, opcjonalną czarną podsufitkę do każdej wersji wyposażenia czy różne kolory deski rozdzielczej.

Konstruktorzy informują jednocześnie o modyfikacji bazowej jednostki napędowej D2. Od tej pory w połączeniu z manualną skrzynią biegów będzie emitować jedynie 89 g/km CO2. Jest to ważny parametr w niektórych krajach Europy, wpływający na podatki i cenę auta.

Produkcja zmodernizowanych modeli V40 i V40 Cross Country ruszy w kwietniu, obejmując rok modelowy 2017.

Źródło: Volvo