Mocno odświeżona Toyota Yaris debiutuje nad Wisłą – znamy ceny i wyposażenie

Nowa Toyota Yaris oficjalnie dostępna w polskich salonach marki. Ceny zmodernizowanego modelu rozpoczynają się od 42 900 zł. To jedyny miejski samochód na europejskim rynku, dostępny z trzema rodzajami napędu – hybrydowym, benzynowym i wysokoprężnym.

Toyota Yaris to najpopularniejszy model marki w Polsce i w Europie, który systematycznie zwiększa swój udział w segmencie B.  Program rozwojowy o wartości 90 milionów euro, który został wdrożony w przypadku zliftingowanej wersji zaowocował udoskonaleniem ponad 900 części, wpływając na styl, osiągi i bezpieczeństwo nowej wersji samochodu.

Miejska Toyota jest dostępna z czterema wariantami napędów oraz w pięciu wersjach wyposażenia. Podstawowa wersja Life zawiera bardzo bogate wyposażenie, m.in. unikalny w tym segmencie pakiet Toyota Safety Sense w standardzie. Nowa wersja Selection wprowadza większy wybór kompozycji kolorystycznych nadwozia oraz elementów stylizacyjnych.

Nowy silnik 1.5 l o mocy 111 KM jest o 3000 zł droższy od podstawowego silnika 1.0 l VVT-i o mocy 69 KM. Napęd hybrydowy 100 KM z automatyczną przekładnią E-CVT kosztuje o 2 000 mniej od silnika Diesla 1.4 l D-4D o mocy 90 KM, z manualną skrzynią biegów.

Klienci mają teraz do wyboru nowy silnik benzynowy o pojemności 1.5 l, spełniający normę Euro 6c, zgodnie z nowym standardem testowania zużycia paliwa i emisji spalin w rzeczywistych warunkach. W porównaniu do silnika 1.33 l, który zastępuje, jednostka ta ma o 10 procent więcej mocy i momentu obrotowego, jest przy tym o 12 procent oszczędniejsza.

W modelu hybrydowym projektanci skupili się na jeszcze cichszej jeździe, szczególnie podczas przyspieszania. Udało się to osiągnąć dzięki nowym mocowaniom silnika, ogranicznikowi przechyłów, przednim półosiom oraz ramie pomocniczej. Przeprojektowane mocowania silnika, amortyzatory i elektrycznie sterowany układ kierowniczy poprawiły komfort jazdy i precyzję prowadzenia.

Odświeżony Yaris jest dostępny w 5 wersjach wyposażenia. Od kwietnia są dostępne warianty Selection Sapphire i Selection Passion, a od lata Selection Pure i Selection Platinium. Specjalne kolory karoserii są łączone z kontrastowym, czarnym wykończeniem dachu i innych wybranych elementów. Wersja ta zawiera także grill w kształcie plastra miodu, przyciemniane tylne szyby, dedykowane elementy stylizacyjne deski rozdzielczej i kierownicy oraz dobrane do poszczególnych wariantów kolory tapicerki. Światła do jazdy dziennej, pozycyjne i stopu w technologii LED są dostępne w wersji Selection i najwyższej Dynamic.

Wspomniany wcześniej pakiet bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense składa się z układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), układu ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) i automatycznych świateł drogowych (AHB).  Układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) wchodzi w skład wersji Premium i wyższych. Ponadto wersja Life zawiera m.in. system wspomagający pokonywanie podjazdu, 7 poduszek powietrznych, czujniki deszczu, elektryczne przednie szyby i lusterka oraz kierownicę wielofunkcyjną.

CENNIK TOYOTA YARIS FL 2017 (do pobrania w wersji .pdf)>>>

Źródło: TMP