[GENEWA 2017] Nowa Dacia Logan MCV Stepway

Marka Dacia, po odświeżeniu całej gamy modelowej, postanowiła zaprezentować w Genewie nową wersję Logana MCV. Jest nią wersja Stepway, do tej pory znana jedynie z modeli Lodgy, Dokker oraz Sandero.

Klienci zaczęli lubować się w podniesionych pojazdach w odmianach kombi. Dzięki temu poza dużą przestrzenią ładunkową mają auto o nietuzinkowym wyglądzie, wyróżniające się z tłumu. Rumuńska marka postanowiła zaprezentować podczas targów w Genewie nieco uterenowioną odmianę modelu Logan MCV.

Auto zostało podniesione o 50 milimetrów. Dzięki temu teraz posiada 174 mm prześwitu. Jest to więcej niż oferują niektóre SUV-y na rynku. Niestety, w tej odmianie nie będzie można zakupić napędu na cztery koła. Do napędu służy silnik benzynowy 0,9 l (90 KM) lub diesel 1,5 l (90 KM). Obie jednostki napędowe są połączone z manualną skrzynią biegów.

Odmiana Stepway z pewnością będzie wyróżniać się z tłumu, ponieważ poza niebieskim kolorem będzie wyposażona w dwukolorowy zderzak, nakładki na nadkola oraz srebrne obudowy lusterek zewnętrznych. Warto dodać, że odmiana Stepway powstaje na poliftingowej wersji auta, czyli ma LED-owych światła do jazdy dziennej i nowe wykończenia wnętrza.