ZDS powołuje stowarzyszenie dealerskich prawników

Związek Dealerów Samochodów rozpoczął prace w celu powołania stowarzyszenia zrzeszającego prawników obsługujących na co dzień dealerów samochodów. Stowarzyszenia tego typu istnieją na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich.

„Sprawy takie jak CIO czy sprawa Towarzystwa Lexus, w których masowo pozwano dealerów pokazały jak bardzo ważna jest skuteczna wymiana informacji i orzecznictwa pomiędzy dealerami, ponieważ pomimo że sprawa może być różnie oceniana od strony prawnej, to jednak sądy dążą przede wszystkim do jednolitości orzecznictwa. Na rynku usług prawniczych ważna jest także specjalizacja i korzystanie z usług kancelarii które posiadają doświadczenie w prowadzeniu danego typu spraw i obsłudze danej branży. Dlatego też ZDS rozpoczął prace w celu powołania stowarzyszenia zrzeszającego prawników obsługujących na co dzień dealerów samochodów, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w naszej branży albo chcących swoją wiedzę pogłębić, żeby świadczyć pomoc prawną dealerom z większym profesjonalizmem” – czytamy w oficjalnym komunikacie związku.

Celem stowarzyszenia będzie wymiana wiedzy, wymiana materiałów, organizowanie szkoleń i konferencji, jak również stworzenie dla samych dealerów listy rekomendacyjnej zawierającej nazwiska prawników specjalizujących się w branży dealerskiej, serwisowej, ubezpieczeniowej i finansowej.

Źródło: Związek Dealerów Samochodów