Toyota liderem rankingu najbardziej ekologicznych firm świata

Toyota Motor Corporation zajęła pierwsze miejsce w globalnym zestawieniu firm o największych dochodach związanych z wytwarzaniem czystej energii i produkcją produktów energooszczędnych. Japoński producent samochodów jest jedną z dwóch firm motoryzacyjnych w tym rankingu.

Dochody Toyoty związane z wytwarzaniem czystej energii i produktów energooszczędnych wyniosły ponad 40 mld USD (całkowity dochód firmy to 239 mld USD). Kolejne miejsca w zestawieniu zajął Siemens, z wynikiem 15 mld USD, Johnson Controls, Schneider Electric, Panasonic, Emerson Electric, Vestas Wind Systems, Philips czy ABB. Drugą firmą motoryzacyjną w tym rankingu jest Tesla Motors. Znajduje się na 17. miejscu z dochodami wynoszącymi 3 mld USD.

Celem raportu było przedstawienie sytuacji gospodarczej firm, których działalność przyczynia się do obniżenia zużycia paliw kopalnych, negatywnie wpływających na środowisko naturalne. W zestawieniu uwzględniono spółki publiczne o kapitale co najmniej 1 mld USD, które osiągają 10% dochodów związanych z „zieloną” energią.

Źródło: wnp.pl