Technologia od Jaguara

Świat obiegła informacja o nowym samochodzie, który zasili szeregi Jaguara. Ma on łączyć sportowy charakter z przestronnością modeli typu SUV, który oferuje również sporo nowych elementów wyposażenia. Wśród ciekawszych rozwiązań można wymienić choćby wodoodporną bransoletkę zamiast kluczyka i poduszki powietrzne dla pieszych.

Nowy Jaguar E-Pace to 5-miejscowy, kompaktowy SUV. Stanowi on połączenie sportowych osiągów i dynamicznego desginu z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnym. Uzupełnieniem jest napęd na wszystkie koła.

E-Pace łączy to, co najlepsze w obydwu światach: typową dla sportowych aut marki Jaguar dynamikę z praktycznością kompaktowego SUV-a. Najnowszy członek rodziny Pace zapewnia komfort, przestrzeń i dużą ilość schowków, oferując jednocześnie doskonałe własności jezdne oraz najnowszą generację opracowanych przez firmę Jaguar Land Rover silników Ingenium – zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej – mówi Alan Volkaerts, dyrektor ds. linii modelowej, Jaguar E-Pace

Nowy SUV o długości 4395 mm, to pierwszy model Jaguara, w którym zostosowano wyświetlacz przezierny nowej generacji z technologią TFT. To urządzenie jest w stanie wyświetlać na przedniej szybie do 66% informacji więcej. Są one przedstawiane za pomocą większych, kolorowych znaków graficznych. Podstawowe dane – takie jak prędkość pojazdu i wskazówki nawigacyjne – są wyświetlane przez cały czas. Dodatkowo na linii wzroku kierowcy mogą pojawiać się inne ostrzeżenia, informacje multimedialne, jak również komunikaty dotyczące bezpieczeństwa i wygody. Dzięki temu prowadzący nie musi odrywać wzroku od drogi.

Również wyposażeniowo E-Pace został znacząco udoskonalony. Zastosowano w nim najnowsze wersje systeów bezpieczeństwa i układów wspomagających kierowcę. Stereoskopowa kamera stanowi centralny element układu awaryjnego hamowania, która umożliwia wykrywanie pieszych. Współpracuje ona z systemem utrzymywania pasa ruchu oraz rozpoznawania znaków drogowych. Podstawowe dane – takie jak prędkość pojazdu i wskazówki nawigacyjne – są wyświetlane przez cały czas. Dodatkowo na linii wzroku kierowcy mogą pojawiać się inne ostrzeżenia, informacje multimedialne, jak również komunikaty dotyczące bezpieczeństwa i wygody. Dzięki temu prowadzący nie musi odrywać wzroku od drogi.

To nie koniec nowości. W aucie zastosowano również układ wykrywania ruchu przed pojazdem, który ostrzega kierowcę o zbliżających się pojazdach na skrzyżowaniach o ograniczonej widoczności. Poza tym również piesi będą mogli poczuć się nieco bardziej bezpiecznie. Otóż w E-Pace zastosowana jest poduszka powietrzna dla pieszych. Jest ona umieszczona przy tylnej krawędzi maski i otwiera się w momencie wystąpienia kolizji.

Nowy SUV Jaguara oferowany będzie również z innowacyjnym kluczykiem Active Key, który może stanowić noszoną na co dzień bransoletkę. Ma on postać wodo- i wstrząsoodpornej opaski na rękę ze zintegrowanym transponderem RFID. Dzięki niemu kierowca może zamknąć główny kluczyk wewnątrz samochodu, oddając się takim przyjemnościom jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze.

Źródło: wnp.pl

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności