Škoda będzie budować samochody elektryczne w Czechach

Marka Škoda w najbliższych latach zamierza intensywnie angażować się w rozwój linii modeli elektrycznych. Już za dwa lata w rodzimej fabryce Kvasiny, zamierza uruchomić regularną produkcję modelu Superb w wersji hybrydowej plug-in. W innych czeskich zakładach będą montowane również samochody z napędem elektrycznym.

Plany e-mobilności w gamie Škody sięgają już do 2025 roku. Czeska marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen AG zamierza wprowadzić na rynek do tego czasu pięć modeli napędzanych jednostką elektryczną. Póki co nie wiadomo, który z modeli z gamy producenta jako pierwszy będzie zasilany alternarywną formą napędu, jednak już teraz producent zapowiada, że taki pojazd trafi do sprzedaży w 2020 roku. Produkcja modeli EV zostanie zaincjowana w Mlada Boleslav. Przy montażu Škoda będzie korzystać z rozwiązań technologicznych grupy VW.

Škoda ma już na koncie debiut elektrycznego pojazdu. Na początku tego roku, podczas salonu samochodowego w Szanghaju marka zaprezentowała koncept o nazwie Vision E.

Źródło: Automotive News Europe
MF/jab

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności