SEAT Tarraco – nowe systemy bezpieczeństwa aktywnego

Rozproszenie uwagi, nadmierna prędkość lub senność to tylko niektóre z głównych przyczyn wypadków na drogach. Najczęściej winny jest kierowca. Zaradzić temu i jednocześnie zminimalizować skutki zdarzenia mają systemy bezpieczeństwa aktywnego. W dwa nowe – Pre-Crash i Rollover Assist – wyposażono  SEAT-a Tarraco.

Podsterowność lub nadsterowność podczas nagłego hamowania to przykładowe sytuacje, w których zadziała system Pre-Crash. Samochód automatycznie wykrywa wysokie prawdopodobieństwo wypadku i reaguje na nie w ciągu 200 milisekund. W zależności od rodzaju zdarzenia napina pasy bezpieczeństwa, uruchamia światła awaryjne, zasuwa szyby i zamyka okno dachowe.

Rollover Assist aktywuje się w przypadku przewrócenia pojazdu. Wówczas automatycznie wykonuje połączenie alarmowe, wyłącza silnik, odblokowuje drzwi i włącza światła awaryjne.

W samochodzie zainstalowano dodatkowo wiele czujników, z których na bieżąco analizowane są zbierane dane, tak żeby ostrzec kierowcę przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Komunikacja z kierowcą realizowana jest za pomocą: sygnałów świetlnych i dźwiękowych, asystentów głosowych, wibracji na kierowcy, a nawet kontroli kierunku jazdy i automatycznemu hamowanie, bez ingerencji kierowcy.

Źródło: SEATMEDIA

Wideo

!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
Menadżer Floty w Genewie - VW
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności