Seat Leon Cupra o mocy 370 KM już w salonach

Jak komuś nie wystarcza auto z segmentu C o mocy 300 KM to może wybrać się do salonów Seata. Właśnie na rynku pojawiła się topowa odmiana Leona ST Cupra 4Drive, która generuje bagatela 370 KM. 

Seat Leon ST Cupra 370 to tak na prawdę nieco podkręcona klasyczna Cupra. Nie umywa się ona do odmiany Cupra R. Wszystko za sprawą zmian jakie zaszły w opisywanej wersji. Otóż producent we współpracy z firmą ABT postanowił wymienić sterownik silnika. Dzięki temu moc zwiekszona została do 370 KM, a maksymlanym moment obrotowy wynosi teraz 460 Nm.

Seat zdecydował się na taką przeróbkę w odmianie 4Drive czyli z napędem na obie osie. Niestety auto nie otrzymało porządnej szpery z przodu oraz inaczej zestrojonego zawieszenia. Wersję 370 odróżnimy po pakiecie elementów wykonanych z włókna węglowego. Poza tym auto posiada praktycznie wszystko w to co może być wyposażony. Dorzucono także pakiet Performance (nawiercane hamulce Brembo i 19-calowe alufelgi).

Niestety ceny tej odmiany nie są małe. Startują one z poziomu 209 300 zł. Za dopłatą jest lakier metaliczny. W Polsce jednak mało osób nacieszy się tą odmianą. Na nasz rynek trafi tylko 13 egzemplarzy.

Wideo

!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
Menadżer Floty w Genewie - VW
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności