Mitsubishi Eclipse Cross dostępne w Polsce

W polskich salonach Mitsubishi Motors jest już dostępna pełna gama wersji nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross.

Eclipse Cross to pierwszy w historii Mitsubishi Motors SUV typu coupe o sportowym charakterze, który łączy zalety auta miejskiego z modelem terenowym.

Wyposażenie w podstawowej wersji oferuje między innymi automatyczne światła drogowe, system ograniczający skutki kolizji czołowych FCM, system ostrzegający o nieplanowanej zmianie pasa ruchu LDW czy tempomat ze sterowaniem w kierownicy. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwa kilkanaście najnowocześniejszych systemów oraz opatentowana przez Mitsubishi Motors konstrukcja RISE rozpraszająca energię podczas zderzenia. Kabina nowego modelu Mitsubishi jest wyciszona dzięki wygłuszeniu komory silnika i izolacji funkcjonalnej elementów zawieszenia od karoserii.

Przy tworzeniu kokpitu zastosowano podział funkcjonalny na górną, informacyjną część oraz dolną, wykonawczą. Zaletą takiego ukształtowania otoczenia jest świetna widoczność bez jakichkolwiek elementów zaburzających ocenę sytuacji. Pomaga w tym także zastosowany po raz pierwszy w modelu Mitsubishi – wyświetlacz przezierny HUD, który w polu widzenia kierowcy prezentuje najważniejsze informacje tak, że prowadzący nie musi spuszczać wzroku z drogi, a przeczytanie danych nie wymaga zmiany ogniskowania wzroku.

Model będzie wyposażony w nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z podwójnym systemem wtryskowym o pojemności 1.5 litra i mocy 163 KM współpracujący z 8-biegową automatyczną przekładnią CVT i 6-biegową, manualną skrzynią biegów.

Galeria

Źródło: Mitsubishi

Wideo

Toyota Mirai i Powrót do przyszłości
2016 Toyota Land Cruiser 150 - prezentacja
TEST magazynu Menadżer Floty - Toyota Auris Hybrid Kombi - długi dystans
II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017: Innowacje, Ekologia, Mobilność - podsumowanie
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności