[GENEWA 2018] Jaguar I-PACE

Nowy Jaguar I-PACE jest całkowicie elektrycznym pojazdem.

I-PACE posiada kompaktowe i zwarte nadwozie, ale oferuje wyjątkową przestrzeń wewnątrz. Posiada pięć pełnych siedzeń, innowacyjne schowki oraz przestrzeń bagażową o pojemności ponad 1,453 litrów i 27 litrów w przednim schowku.

Pełne naładowanie zapewnia zasięg 480km według cyklu testowego WLTP (nowy proces, który mierzy zużycie paliwa, energii, zasięg oraz emisję spalin). Z szybką ładowarką DC o mocy 50 kW – taką, jaką można znaleźć w większości publicznych stacji ładowania – I-PACE osiąga do 270 km zasięgu na godzinę.

Bateria o pojemności 90 kWh w modelu I-PACE składa się z ogniw litowo-jonowych o wysokiej gęstości energii. Jej konstrukcja i najnowocześniejszy system zarządzania termicznego wspiera długą żywotność baterii i czas utrzymywania maksymalnej mocy.
Stały moment obrotowy i napęd na wszystkie koła AWD zapewniają I-PACE przyspieszenie samochodu sportowego – osiąga 100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy.

I-PACE napędzany jest dwoma synchronicznymi silnikami elektrycznymi z magnesem stałymi. Podobnie do technologii wykorzystywanej w samochodzie wyścigowym Formuły Em modelu I-TYPE, silniki te generują moc 400KM i 700Nm momentu obrotowego.

W czasie II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, które odbyły się w dniach 6-7 października 2017 r. w Warszawie, jedną z głównych atrakcji była polska premiera Jaguara I-PACE w wersji koncepcyjnej.

Galeria

 

Wideo

Toyota Mirai i Powrót do przyszłości
2016 Toyota Land Cruiser 150 - prezentacja
TEST magazynu Menadżer Floty - Toyota Auris Hybrid Kombi - długi dystans
II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017: Innowacje, Ekologia, Mobilność - podsumowanie
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności