Ford Focus czwartej generacji

Ford zaprezentował czwartą generację popularnego Focusa, który trafi do sprzedaży dopiero w drugiej połowie 2018 r.

Nowy Ford Focus dostępny będzie w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka lub kombi, a na wybranych rynkach pojawi się także w odmianie sedan.

Focus nowej generacji został zbudowany na nowej platformie C2, wyróżniającej się wyższym poziomem bezpieczeństwa i pozwalającej na lepsze wykorzystanie przestrzeni wewnątrz auta. Maksymalna pojemność bagażnika w hatchbacku wynosi 1354 l, natomiast w kombi po rozłożeniu tylnych siedzeń 1653 l.

Model wyposażony jest w zestaw systemów wspomagania bezpieczeństwa i komfortu jazdy, w tym również odpowiedzialnych za autonomiczną jazdę na drugim poziomie. Na wyposażeniu znalazł się m.in. adaptacyjny tempomat (ACC) z funkcją Stop&Go, układem rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i systemem utrzymania na pasie ruchu oraz system wspomagania parkowania, zarówno równoległego, jak i prostopadłego z funkcją wspomagania wyjazdu z parkingu i ostrzegania o ruchu poprzecznym.

W nowym Fordzie Focusie do wyboru będzie silnik 1.0 EcoBoost w trzech wariantach mocy: 85, 100 i 125 KM, oraz jednostka 1.5 EcoBoost o mocy 150 lub 180 KM. Wszystkie jednostki współpracują z manualnymi sześciostopniowymi skrzyniami biegów, natomiast mocniejsze wersje mogą być wyposażone w 8-biegowe automaty.

Źródło: Ford

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności