reklama

Ceny LPG ani drgną, reszta paliw tanieje

Średnie ceny benzyn oraz oleju napędowego w tym tygodniu spadły. Jedynym paliwem, którego cena nie reaguje na sytuację na rynku hurtowym jest LPG – podaje e-petrol.pl.

Benzyna bezołowiowa 95-oktanowa kosztuje w tym tygodniu średnio 4,46 zł/l. W porównaniu z ceną sprzed tygodnia jest ona tańsza o 2 grosze na litrze. Dwugroszową obniżkę przeciętnej ceny odnotowała również mniej popularna benzyna 98. Przed tygodniem za litr tego paliwa trzeba było zapłacić średnio 4,82 zł, obecnie 4,80 zł.

Niewiele, bo 1 grosz na litrze potaniał w tym tygodniu olej napędowy. Litr diesla kosztuje obecnie 4,22 zł.

Jedynym paliwem, którego przeciętna cena nie zmieniła się w stosunku do poziomu sprzed tygodnia jest LPG. Jest to sytuacja o tyle zaskakująca, że obecnie w półhurcie mamy do czynienia ze spadkami średnich cen, co teoretycznie powinno mieć swoje przełożenie na rynek detaliczny.

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem średnich cen benzyn i oleju napędowego jest województwo śląskie. Przeciętnie za litr tych paliw zapłacimy tam: 4,41 zł, 4,70 zł i 4,16 zł. Najtańszy autogaz kierowcy znajdą w województwie świętokrzyskim, średnio po 1,53 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności