4Mobility z Hyundaiem: Rusza najtańszy carsharing w stolicy

Kolejnych 200 aut, dostępnych w carsharingu, do końca grudnia pojawi się na ulicach Warszawy. Firma 4Mobility wprowadza do usługi wynajmu samochody Hyundai i30. Równolegle spółka rozpoczęła oferowanie usługi carsharing w systemie free floating.

Oznacza to, że jako jedyny operator usług wynajmu aut na minuty, oferuje wypożyczanie samochodów na minuty w dwóch modelach – otwartym i bazowym. To dwie różne usługi, które się uzupełniają.

„Model otwarty carsharingu najczęściej służy do poruszania się po mieście na krótkich odcinkach. To alternatywa dla komunikacji miejskiej, taksówek lub własnego samochodu. Model bazowy ma trochę inny charakter, często służy dłuższemu korzystaniu z auta. W tej formule użytkownicy częściej planują wypożyczenie samochodu na dłużej i mogą go zarezerwować nawet z dużym wyprzedzeniem” – mówi Paweł Błaszczak, prezes 4mobility.

To najtańsza tego typu usługa w stolicy, gdy weźmiemy pod uwagę opłaty za minutę korzystania z samochodu. Zapłacimy za nią zaledwie 0,48 zł, co czyni ofertę najtańszą na rynku. Na początek – jeszcze w grudniu – na ulicach pojawi się 200 samochodów. Dziś jest ich już setka. Dołączą do dostępnych do tej pory aut BMW i MINI. 4mobility będzie więc wciąż dysponować samochodami wyższej klasy, niż konkurenci.

Część floty 4mobility – auta BMW i MINI – będą dostępne, jak do tej pory, w modelu bazowym (do dyspozycji jest ponad 50 baz na terenie Warszawy), natomiast samochody marki Hyundai będzie można odebrać i zostawić na ulicy, w granicach wyznaczonej strefy. Oczywiście w obu przypadkach parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w mieście jest bezpłatne.

„Hyundai chętnie wspiera nowatorskie projekty, a idea carsharingu, choć wciąż w Polsce nowa, z pewnością będzie błyskawicznie się rozwijać. Cieszymy się, że mamy w tym swój udział” – mówi Grzegorz Sokalski, szef sprzedaży flotowej Hyundai Motor Poland. Jesteśmy przekonani, że użytkownicy docenią zalety modelu i30 nowej generacji – bogate wyposażenie, dynamiczne silniki i bardzo dobre właściwości jezdne – dodaje.

Grupa docelowa nowej oferty 4mobility jest bardzo szeroka. Są to osoby, które chcą spróbować „czegoś nowego”, są w różnym wieku (ale muszą mieć minimum 21 lat), które używają samochodu do różnych celów. Najczęściej są to młodzi ludzie, studenci, ponadto z carsharingu korzystają także osoby, które nie chcą posiadać własnego auta, a czasami, dla własnej wygody, muszą z niego skorzystać.

Wynajęcie samochodu będzie bardzo intuicyjne – wystarczy ściągnąć aplikację 4mobility na smartfon, zarejestrować się w systemie, a następnie po zalogowaniu się zarezerwować auto znajdujące się w pobliżu. Po wybraniu samochodu użytkownik ma 15 min na dotarcie do niego. Na koniec jazdy auto można zostawić w dowolnym miejscu w granicach wyznaczonej strefy.

Umowa z marką Hyundai nie kończy ofensywy 4mobility – w miarę rozwoju firma będzie poszukiwać nowych możliwości współpracy. Z tego powodu zmienia się logo 4mobility – zniknie z niego samochód, a zastąpi go stylizowana „czwórka”, symbolizująca połączenie dwóch punktów na mapie. Jednocześnie zmianie ulegnie także strona internetowa. Są również plany dalszej ekspansji. Kolejnym miastem w którym pojawi się usługa będzie Poznań. Na początek będzie tam dostępna flota 30 samochodów Audi. W 2018 roku 4Mobility ma się pojawić w
trzech kolejnych miastach. Wśród nich ma znaleźć się Trójmiasto.

Marek Wieliński (motobiz.pl)

Źródło: Menadżer Floty