Budget Polska wraca do centrali Avis Budget Group

Avis Budget Group, Inc. lider na światowym rynku wynajmu samochodów wcielił w swoje struktuy markę Budget Polska, dotąd zarządzaną przez zewnętrzną firmę. Zamknięcie transakcji jest kolejnym etapem realizacji strategii firmy wobec rozwijających się rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

Przed przejęciem marka Budget była zarządzana w Polsce przez firmę zewnętrzną na podstawie licencji udzielonej przez Avis Budget Group w 1990 roku. W listopadzie 2015 roku Grupa przejęła od licencjobiorcy także markę Avis.

„Zarządzanie obydwoma markami na rynku polskim umożliwi synergię działań prowadzonych dotąd dla Avis i Budget, wpłynie na wzrost zadowolenia klientów – proces, który przez lata wspierany był przez naszego licencjobiorcę” – mówi Mark Servodidio, Prezes Avis Budget Group na cały świat.

Efektami podjętych działań przez centralę firmy Avis Budget wobec rozwijających się rynków Europy Środkowo-Wschodniej ma być zwiększenie dostępności usług zarówno dla klientów komercyjnych, jak i indywidualnych. W ramach sieci będzie teraz dostępnych ponad 300 dodatkowych pojazdów, które będzie można wypożyczyć w 7 punktach na polskich lotniskach, w tym w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie warunki przejęcia stanowią tajemnicę handlową grupy i nie zostaną ujawnione.

Źródło: Avis Budget Group
oprac. MF/jab