IVECO wprowadza na rynek nowy model IVECO S-WAY

IVECO S-WAY jest pierwszym z nowej serii ciężkich pojazdów IVECO WAY, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy komfort kierowcy. Jednocześnie z tą linią modelową, został wprowadzony szereg funkcji opartych na zaawansowanym poziomie komunikacji online, umożliwiających świadczenie nowych usług dostosowanych do potrzeb klienta.

Podczas konferencji, która odbyła się 2-go lipca w centrum wystawienniczym IFEMA w Madrycie w Hiszpanii, marka IVECO zaprezentowała swojej sieci dealerskiej, sprzedawcom, klientom i przedstawicielom prasy międzynarodowej nowy ciężki pojazd IVECO S-WAY, przeznaczony do ruchu dalekobieżnego.

Hubertus Mühlhäuser, CEO of CNH Industrial, zaprezentował strategiczne perspektywy i wizję CNH Industrial podczas premiery, którą otworzył Gerrit Marx, President Commercial and Specialty Vehicles. Do wygłoszenia przemowy zaproszono także wiodących światowych partnerów, takich jak Amazon, Shell i Microsoft, znanych z nieszablonowych pomysłów oraz wprowadzania przełomowych technologii.

W trakcie imprezy Hubertus Mühlhäuser, CEO of CNH Industrial, stwierdził: „W ramach CNH Industrial marka IVECO jest częścią czegoś większego i wykorzystuje synergię wewnątrz Grupy. Ten nowy, sztandarowy samochód ciężarowy do ciężkich zadań, jest nie tylko osiągnięciem marki IVECO, ale również ważnym kamieniem milowym dla CNH Industrial jako całości”.

Poprzez tę premierę marka wprowadza na rynek nową rodzinę ciężkich pojazdów IVECO WAY, która oznacza silną zmianę w kierunku zapewnienia klientom zintegrowanego ekonomicznie i środowiskowo zrównoważonego rozwiązania transportowego, w którym usługi związane z produktem stają się ważniejsze od samego produktu.

W swoim wystąpieniu Gerrit Marx wyjaśnił: „Chcemy stać się dla naszych dostawców i klientów najlepszym we współpracy i innowacyjności producentem samochodów ciężarowych, jednocześnie dostosowując nasze pojazdy do życia kierowcy, które dziś jest czymś więcej niż tylko trasą, którą pokonuje. Zrównoważony rozwój wiąże się również z naszą odpowiedzialnością za to, aby ta praca, która ma kluczowe znaczenie dla naszego społeczeństwa, była bardziej atrakcyjna i przyjemna, co wykracza poza samo dodanie wstawek ze skóry i drewna”.

IVECO S-WAY: ciężki samochód ciężarowy IVECO na następną dekadę

IVECO S-WAY niesie ze sobą wszystkie zalety wprowadzone w poprzednich generacjach i dodaje nową kabinę, całkowicie przeprojektowaną z myślą o potrzebach kierowcy i właściciela. W obliczu ostrej konkurencji operatorzy logistyczni potrzebują najwyższego poziomu dyspozycyjności, wydajności i produktywności swoich flot. Nowy IVECO S-WAY doskonale spełnia to wymaganie, oferując kompletny pakiet funkcji i usług, które nie mają sobie równych. Samochód został opracowany z naciskiem na najwyższy komfort kierowcy, zrównoważony rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji, mający na celu obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

To więcej niż produkt: zaoferowano model biznesowy, który obejmuje cały cykl życia pojazdu i pomaga klientom IVECO spełniać wymagania ich klientów.

Konstrukcja nowej kabiny zaprojektowanej „wokół” kierowcy zapewnia najwyższej klasy warunki życia i pracy z przestronnym otoczeniem, doskonałą ergonomią jazdy i dobrze zaplanowanym rozmieszczeniem elementów. Łączy w sobie funkcjonalność oraz komfort. Konstrukcja uwzględnia również bezpieczeństwo kierowcy dzięki wzmocnionej konstrukcji (zgodność z normą ECE R29.03 dotyczącą zderzeń z udziałem kabiny) i znacznie lepszej widoczności we wszystkich kierunkach i w każdych warunkach.

W przypadku operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną” flotę, IVECO S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką na skroplony gaz ziemny oferującą zasięg dalekobieżny do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Dzięki temu pojazdowi, mogą oni korzystać ze wszystkich zalet gazu ziemnego – jedynej dostępnej od ręki, niskoemisyjnej alternatywy dla oleju napędowego w segmencie ciężkim. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99% niższą niż olej napędowy i o 90% niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95%.

Źródło: Iveco