Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych patronuje targom EkoFlota 2017

Kolejnym z Patronów merytorycznych II Międzynarodowych Targów EkoFlota 2017, który już w październiku weźmie udział w naszym wydarzeniu jest Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych. Jest to czołowa polska organizacja pozarządowa, zajmującą się promocją wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych.

Fundacja jest zapleczem organizacyjnym Forum Innowacyjnego Transportu, które skupia przedstawicieli samorządów miejskich, przedstawicieli producentów samochodów i autobusów elektrycznych oraz przedstawicieli sektora energetycznego. Forum Innowacyjnego Transportu było miejscem konsultacji „Planu Rozwoju Elektromobilności w Polsce” (wrzesień 2016) oraz projektu „Ustawy o Elektromobilności …” (maj 2017).

Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych temat opracowuje również analizy i raporty z dotyczące rozwoju rynku pojazdów elektrycznych oraz wpływu na gospodarkę i środowisko. Przedstawiciele Fundacji biorą również czynny udział w dyskusjach związanych z elektryfikacją transportu kołowego w Brukseli np. European Clean Bus deployment Initiative w lipcu 2017r.

We współpracy z członkami Forum Innowacyjnego Transportu, Fundacja organizuje również projekty promocyjne, np. wyjazd studyjny dla przedstawicieli samorządów do Geteborga w maju 2017r., którego celem było przedstawienie demonstracyjnej, elektrycznej linii autobusowej, obsługiwanej przez autobusy Volvo.

Więcej informacji: www.fppe.pl

 

Comments are closed.