Konferencja E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport

W trakcie Dnia Biznesowego (piątek 6 października) II Międzynarodowych Targów Ekoflota: Innowacje, Ekologia, Mobilność odbędzie się Konferencja E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Weźmie w niej udział szerokie grono specjalistów z różnych branż z Polski i zagranicy. Głównym tematem będzie rozwój rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej.

W trakcie Konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób przyjazny środowisku, a przy tym opłacalny. Przybliżą też, w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stację do ładowania. Ważną częścią Konferencji będą wykłady i dyskusje dot. samorządów oraz działań miast w kwestii nowoczesnej mobilności.

Cennik

590 zł netto – dla osób które zarejestrują się do 30 września
890 zł netto – dla osób które zarejestrują się między 1 – 5 października 2017

Uprzejmie informujemy, że rejestracja na Konferencję E-Mobility została zakończona. Konferencja odbędzie się w Dniu Biznesowym II Międzynarodowych Targów EkoFlota (piątek, 6 października) na 1. piętrze Centrum Targowo-Kongresowego w godz. 9:00-16:00. Prosimy o odbiór opasek upoważniających do wejścia na Konferencję w recepcji (od godz. 8:30).

Lista prelegentów i harmonogram prelekcji

9:00 Rozpoczęcie konferencji i pierwsze wystąpienie

Jacek Fior

właściciel Quest Corporate Language Solutions, redaktor cleantechnica.pl

Temat prelekcji: Fakty i mity o autach elektrycznych i autonomicznych.

Jacek Fior to specjalista od czystej energii i samochodów elektrycznych. Aktywnie zajmuje się promowaniem rozwiązań z zakresu e-mobilności. Autor wielu publikacji na temat ekologii oraz prelegent licznych europejskich konferencji.

9:45

Levente Reizer

specjalista ds. produktów EV i infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w Nissan CEE

Temat prelekcji: Inteligentna mobilność według Nissana.

Reizer odpowiadał za wprowadzanie modeli Nissan LEAF i e-NV200 na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Przyczynił się do rozwoju sieci stacji ładowania w regionie. M.in. dzięki jego wysiłkom zostało uruchomionych w 100 punktów szybkiego ładowania, a CHAdeMO stało się wiodącym standardem w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Odpowiada za kontakty z firmami i instytucjami publicznymi w kwestii rozwoju elektrycznej mobilności.

10:30

Rafał Czyżewski

Prezes Greenway Infrastructure Poland

Temat prelekcji: Współpraca z koncernami motoryzacyjnymi w zakresie rozwoju sieci ładowania w Polsce.

Rafał Czyżewski w latach 2011-2015 był prezesem Energa-Operator, operatora sieci energetycznych należącego do Energi. Doradzał Greenway od momentu jej wejścia na polski rynek w 2016 roku.

10:45

Arkady P. Fiedler

polski podróżnik, wnuk pisarza Arkadego Fiedlera

Temat prelekcji: Electric Explorer African Challenge – autem elektrycznym przez Afrykę.

Za kierownicą Fiata 126p pokonał Afrykę i bezdroża Azji, objechał nim również całą Polskę wzdłuż granic (podróże w ramach projektu „PoDrodze”,). Dziś zapowiada kolejną wyprawę przez Afrykę. Tym razem wyruszy przez cały kontynent standardowym samochodem elektrycznym z Kapsztadu w RPA do Europy. Nowa wyprawa rozpocznie się w 2018 r.

11:15

Marcin Stasiak

Menadżer ds. rozwoju rynku w EFL

Temat prelekcji: Rola instrumentów finansowych w rozwoju elektromobilności.

Menadżer z doświadczeniem w zarządzaniu produktami w firmach usługowych B2B. Związany z branżą leasingową od 2002 roku. W firmach leasingowych odpowiadał m.in. za rozwój produktów, marketing oraz analizy rynkowe.
Karierę zawodową rozpoczynał w EFL, kontynuował w spółkach Grupy Idea, aby w roku 2016 ponownie wrócić do francuskiej Grupy Credit Agricole gdzie objął stanowisko menadżera odpowiadającego za rozwój finansowania rynku samochodowym.

11:45

Cyprian Szeretucha

radca prawny, w praktyce Automotive w polskim biurze Bird & Bird

Temat prelekcji: Zmiany w związku z nowelizacją prawa w zakresie samochodów autonomicznych.

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu regulacyjnego, prawa kontraktowego i compliance dla przedsiębiorstw z sektora automotive. Wspiera przedsiębiorców w zakresie kwestii szeroko pojętego commercial, w tym opracowywaniu i negocjowaniu umów handlowych, ogólnych warunków umów oraz opracowaniu i wdrażaniu regulacji wewnętrznych wymaganych prawem, standardami grupy lub potrzebami biznesowymi w tym corporate governane i compliance. Autor publikacji branżowych na temat kwestii prawnych dotyczących sektora motoryzacyjnego oraz uczestnik konferencji międzynarodowych związanych z przyszłością transportu naziemnego.

12:15

Piotr Zaremba

kierownik projektu, ElectroMobility Poland

Temat prelekcji: Samochód w mieście przyszłości – czy będzie „made in Poland”?

Menadżer sektora publicznego z doświadczeniem w obszarze innowacji, energii i polityki klimatycznej. Autor Planu Rozwoju Elektromobilności, współautor projektu ustawy o elektromobilności. Ekspert rynku elektromobilności, zarówno od strony infrastrukturalnej, jak i nowych modeli biznesowych. Wielokrotnie uczestniczył w negocjacjach klimatycznych na forum UE. W ElectroMobility Poland odpowiada merytorycznie za zarządzanie projektem powstania polskiego samochodu elektrycznego. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

12:45-13:30 Przerwa obiadowa

13:30

Balz Eggenberger

założyciel i partner zarządzający fleetcompetence europe GmbH

Temat prelekcji: Biznesowy car sharing w Szwajcarii – nowe rozwiązania i trendy.

Jego założona w 2008 r. firma pomaga innym przedsiębiorstwom wdrażać strategie z zakresu mobilności. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej na poziomie zarządzania. W 1998 r. założył Fleet Consulting AG. Przez kilka lat był współwłaścicielem in członkiem zarządu opiniotwórczego magazynu About Fleet. Do dziś zasiada w radzie doradczej czasopisma.
Balz Eggenberger jest również wykładowcą. Prowadzi certyfikowane szkolenia z zakresu flot i zarządzania mobilnością. Współpracuje z Uniwersytetem Nauk Stosowanych St. Gallen.

14:15

Adam Hłond

członek zarządu RAWICOM

Temat prelekcji: Rozwój sieci stacji ładowania w Polsce.

Doświadczony przedsiębiorca oraz menadżer, specjalista ds. wdrożeń systemów zarządzania jakością. Jako jeden z pierwszych przedsiębiorców wprowadził do Polski metodę ozonowego oczyszczania powietrza. Zwolennik elektryfikacji motoryzacji i specjalista od fotowoltaiki. Pasjonat nowych technologii, tenisa ziemnego oraz kuchni włoskiej.

14:35

Piotr Mikos

Specjalista ds. Fotowoltaiki i Menedżer Projektu Domy Czystej Energii/Centrum Technologii Energetycznych

Temat prelekcji: Alternatywne źródła energii w Polsce i Europie.

Jest specjalistą w zakresie fotowoltaiki z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie energii odnawialnej. Swoją przygodę z fotowoltaiką rozpoczął w 2011 roku i od tego czasu uczestniczył jako koordynator projektu w budowie elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 MWp zlokalizowanych we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Piotr Mikos obecnie promuje budownictwo niskoenergetyczne wraz z pracownią architektoniczną „Domy Czystej Energii” i wdraża rozwiązania fotowoltaiczne na potrzeby ich projektów oraz realizuje projekty fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Współpracuje również z Centrum Technologii Energetycznych – instytucją badawczo-rozwojową ze Świdnicy, która zajmuje się projektami edukacyjnymi i promocyjnymi w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Jednocześnie jest wielkim entuzjastą elektromobilności i aktywnie działa na polu rozwoju infrastruktury oraz promocji samochodów elektrycznych oraz stacji do ich ładowania.

15:00

Witold Chmarzyński

radca prawny/wspólnik zarządzający w Cieślikowski, Chmarzyński kancelaria adwokacko-radcowska sp.j.

Temat prelekcji: Jak będzie wyglądało „tankowanie” elektryków, czyli kilka słów o ustawie o elektromobilności.

Specjalizuje się m.in. w obsłudze spółek,  procesów inwestycyjnych, transakcji fuzji i przejęć, a także posiada bogate doświadczenie we wszelkich aspektach prawnych związanych z nieruchomościami. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny nieruchomości oraz spółek, w tym m.in. współautorem monografii Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach.

Jego pasją (prywatną jak i zawodową) jest elektromobilność – jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tej branży, prelegentem na licznych konferencjach wypowiadającym się na temat uwarunkowań prawnych różnych aspektów elektromobilności. W ostatnim czasie brał udział m.in. w Electric Vehicle and Infrastructure Meeting, (Warszawa 2016, Kijów 2017, E-mobility – wyzwania dla energetyki, samorządu, transportu (Kraków , czerwiec 2017), Cleantech Revolution Tour (Berlin, Wrocław, lipiec 2017).

15:30

Joanna Rutkowska

Dyrektor ds. Projektów Strategicznych TLP

Temat prelekcji: Dekarbonizacja transportu – wyzwania i zagrożenia dla branży.

Odpowiedzialna za koordynację priorytetowych projektów realizowanych przez TLP, przygotowywanie raportów i analiz, sprawy międzynarodowe, a także procesy legislacyjne na poziomie krajowym i Unii Europejskiej związane z szeroko rozumianymi kwestiami transportowymi.
Przez 7 lat pracowała w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego odpowiadając m.in. koordynację i rozwój współpracy międzynarodowej oraz współpracę z Parlamentem. Koordynowała współpracę GITD z organizacjami społecznymi oraz innymi instytucjami administracji publicznej w kraju i zagranicą. Współtworzyła i nadzorowała działalność edukacyjną i prewencyjną Inspekcji Transportu Drogowego.
W latach 2013-2016 pełniła funkcję Dyrektora Gabinetu Głównego Inspektora Transportu Drogowego, koordynując projekty o charakterze przekrojowym oraz wspierając Głównego Inspektora w zakresie planowania strategicznego.
Współinicjatorka międzynarodowej wymiany inspektorów transportu drogowego „Euro-Asian Exchange”. Inicjatorka udziału oraz koordynator projektów współpracy bliźniaczej z udziałem GITD na rzecz Ukrainy, Turcji i Chorwacji.
Absolwentka europeistyki na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach studiów ukończyła specjalizacje: administracja europejska oraz dyplomacja Unii Europejskiej. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą przywództwu politycznemu w Unii Europejskiej.

16:00 Planowane zakończenie konferencji