Konferencja E-Mobility

9 października 2019 r., w trakcie IV Targów EkoFlota

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań, Pawilon nr 11 Iglica

Organizatorzy

Partner konferencji

Cena udziału w szkoleniu

  • 599 zł

Mariusz Korpoliński

Konferansjer

Konferencję poprowadzi

Aktor. Konferansjer. Dziennikarz. Zrealizował ponad 1000 eventów. Przez 4 sezony związany z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie. Twórca programu nauczania w szkole teatralnej „Praca aktora z mikrofonem”. Certyfikowany spiker stadionowy PZPN.

Program konferencji

08.00-08.30 Rejestracja gości

8.30-9.00

Prezentacja raportu PSPA „Raport o eletromobilnosci 2019”

PANEL I

Jak skutecznie wdrożyć elektromobilność do parku samochodowego?

09.00-09.20

Wykład wprowadzający: Thilo von Ulmenstein

09.20-10.20

Panel dyskusyjny: Jacek Fior, Thilo von Ulmenstein, Aleksander Czapczyk, Tomasz Gać, Andrzej Popławski

10.20-10.30 Przerwa kawowa

Inteligentna mobilność

PANEL II

Wykład wprowadzający: Aleksander Rzepecki

10.30-10.50

Panel dyskusyjny: Michał Baranowski, Dorota Pajączkowska, Aleksander Rzepecki

10.50-11.50

11.50-12.00 Przerwa kawowa

PANEL III

Infrastruktura, regulacje prawne i projekty ustaw

12.00-12.20

Wykład wprowadzający: Jan Sakławski

12.20-13.20

Panel dyskusyjny: Maciej Gajewski, Adam Hłond, Witold Chmarzyński, Jan Sakławski, Patryk Dąbrowski

13.20-14.00 Lunch

Mobilność przyszłości na przykładzie startupu MOIA / ridesharing – Maciej Zwiewka

14.00-14.30

PANEL IV

Hybryda, prąd, wodór, a może LPG i CNG?

14.30-15.15

Panel dyskusyjny – Jacek Fior, Dariusz Wołoszka, Bartosz Czubała, Michał Baranowski, Maciej Tórz, Rafał Jemielita

15.15-15.30 Przerwa kawowa

15.30-16.00

Flota elektryczna innogy go! – oferta dla firm, Andrzej Popławski

16.00-16.30

Czeka nas ewolucja czy rewolucja w zarządzaniu flotą – Daniel Węgrzynek

prelegenci

Thilo von Ulmenstein

Managing Partner fleetcompetence Group

Prawnik Thilo von Ulmenstein jest partnerem zarządzającym Fleetcompetence Group od 2012 r. Od 20 lat pracuje w dziedzinie zarządzania flotą i mobilnością. Przed przeprowadzką do Szwajcarii był prezesem głównego dostawcy usług zarządzania flotą w Niemczech. Jednocześnie brał udział w budowaniu międzynarodowego sojuszu europejskich firm zarządzających flotą, którymi kierował jako prezes. Przed dołączeniem do tej branży Thilo von Ulmenstein pracował w Komisji Europejskiej jako krajowy ekspert w dziedzinie energii i transportu. Thilo von Ulmenstein jest dyrektorem i wykładowcą certyfikowanego przez uniwersytet kursu „zarządzanie flotą i mobilnością” we współpracy z University of Applied Sciences St Gallen.

Jan Sakławski

Radca prawny, partner i jeden z założycieli kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy

Jest doświadczonym doradcą dla klientów z branży energetycznej oraz przemysłowej. Wspiera przedsiębiorców w sprawach dotyczących projektów infrastrukturalnych zarówno w aspektach inwestycyjnych, jak i operacyjnych. Konsultuje procesy zwiększania efektywności energetycznej zakładów, w tym uzyskiwania świadectw efektywności energetycznej. Posiada bogate doświadczenie procesowe, które zdobył  reprezentując klientów w wielomilionowych sporach korporacyjnych,  infrastrukturalnych, związanych z energetyką oraz dotyczących funduszy unijnych, a także w postępowaniach przed organem regulacyjnym (URE, UTK). W obszarze zainteresowań zawodowych Jana Sakławskiego znajdują się elektromobilność oraz odnawialne źródła energii. Doradza przy jednym z największych w Polsce projektów budowy infrastruktury tankowania paliw alternatywnych.

Daniel Węgrzynek

EV Fleet Sp. z o.o.

Doświadczony Manager z udokumentowaną historią pracy w branży motoryzacyjnej. Specjalista w negocjacjach, zarządzaniu, obsłudze klienta, sprzedaży i rozwoju biznesu. Obecnie przedsiębiorca i inwestor.

Aleksander Rzepecki

Electric Vehicles Implementation Manager Central Europe

Jest odpowiedzialny za rozwój oferty i organizacji sprzedaży Mercedes-Benz w obszarze samochodów elektrycznych (szczególnie za wprowadzenie na rynek nowej marki Mercedes-EQ) w Polsce, Austrii i Czechach. Związany z firmą od 2011 roku, do kwietnia 2018 pełnił funkcję Managera ds. Public Relations. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim i stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej. Student programu Canadian Executive MBA. W 2016 roku wyróżniony prestiżową nagrodą Dyrektor Marketingu Roku w kategorii „Wyjątkowa skuteczność B2B”.

Witold Chmarzyński

Radca prawny/wspólnik zarządzający w Cieślikowski, Chmarzyński kancelaria adwokacko- -radcowska sp.j.

Specjalizuje się m.in. w obsłudze spółek, procesów inwestycyjnych, transakcji fuzji i przejęć, a także posiada bogate doświadczenie we wszelkich aspektach prawnych związanych z nieruchomościami. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny nieruchomości oraz spółek, w tym m.in. współautorem monografii Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach. Jego pasją (prywatną jak i zawodową) jest elektromobilność – jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tej branży, prelegentem na licznych konferencjach wypowiadającym się na temat uwarunkowań prawnych óżnych aspektów elektromobilności. W ostatnim czasie brał udział m.in. w Electric vehicle and Infrastructure Meeting, (Warszawa 2016, Kijów 2017, E-mobility – wyzwania dla energetyki, samorządu, transportu (Kraków, czerwiec 2017), Cleantech Revolution Tour (Berlin, Wrocław, lipiec 2017).

Jacek Fior

właściciel Quest Corporate Language Solutions, redaktor cleantechnica.pl

Jacek Fior to specjalista od czystej energii i samochodów elektrycznych. Aktywnie zajmuje się promowaniem rozwiązań z zakresu e-mobilności. Autor wielu publikacji na temat ekologii oraz prelegent licznych europejskich konferencji.

Adam Hłond

Doświadczony przedsiębiorca oraz menadżer, specjalista ds. wdrożeń systemów zarządzania jakością

Jako jeden z pierwszych przedsiębiorców wprowadził do Polski metodę ozonowego oczyszczania powietrza. Zwolennik elektryfikacji motoryzacji i specjalista od fotowoltaiki. Pasjonat nowych technologii, tenisa ziemnego oraz kuchni włoskiej.

Maciej Gajewski

Dyrektor Zarządzający GreenWay Polska

Od 2006 roku związany jest z sektorem energetycznym. W latach 2009-2016 pracował w Energa Operator SA jako dyrektor odpowiedzialny początkowo za nadzór nad procesami biznesowymi i strukturą organizacyjną spółki, w tym za procesy restrukturyzacyjne, a następnie za obsługę klientów, fakturowanie, płatności i windykację należności oraz zakupy energii. Jako niezależny doradca zaangażowany w wiele projektów związanych z nowymi regulacjami rynku energii na Ukrainie i w Kazachstanie.

Dariusz Wołoszka

Kierownik działu Wartości Rezydualnych Info Ekspert

Kierownik działu Wartości Rezydualnych, analityk rynku, dziennikarz i pasjonat motoryzacji. Z firmą INFO-EKSPERT związany od 2001 roku. Odpowiedzialny za współpracę z klientami flotowymi, analizę wartości rezydualnych samochodów nowych i używanych na polskim rynku oraz rozwój narzędzi do ich prognozowania.

Aleksander Czapczyk

Dyrektor Działu Sprzedaży w GreenWay Polska.

Odpowiada za strategię sprzedaży Grupy GreenWay, podmiotu zrzeszającego spółki operujące na poszczególnych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, oraz zarzadzanie wewnętrznymi i zewnętrznymi kanałami sprzedaży.  Posiada blisko 20 letnie doświadczenie w sprzedaży B2B, a od ponad 10 lat zarządza dużymi strukturami sprzedażowymi. Doświadczenie zdobywał między innymi w PZU, UPC, ENIRO, PAYBACK, Benefit Systems. Realizował również projekty doradcze w obszarze budowy i wdrażania strategii sprzedaży. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Gdańskim oraz uzyskał tytuł MBA w obszarze zarządzania strategicznego na Politechnice Gdańskiej.

Patryk Dąbrowski

Dyrektor Biura Sprzedaży w Ekoenergetyka-Polska

Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży automotive. Od ponad dwóch ściśle związany z rynkiem e-mobility – jest Dyrektorem Biura Sprzedaży w firmie Ekoenergetyka-Polska. Pasjonat sportów samochodowych, aktywny członek i sędzia Polskiego Związku Motorowego. Wierzy w „czystą” przyszłość transportu, czyli zeroemisyjne, przyjazne środowisku pojazdy. Za kluczowy czynnik, który umożliwi tą transformację, uważa infrastrukturę ładowania dużej mocy.

Maciej Tórz

Prezes zarządu, Akcjonariusz Rentis

Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunków mechanika i pedagogika oraz podyplomowych studiów na Wyższej Szkole Bankowej w poznaniu, na kierunku bankowość. Manager z 25-letnim doświadczeniem w bankowości i finansach (między innymi w AIG American International Group Inc.) oraz branży automotive. Prelegent/wykładowca na Politechnika Warszawskiej i Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Od 11 kwietnia 2019 członek zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).

Rafał Jemielita

Dziennikarz motoryzacyjny

Motoryzacja to jego pasja, zarówna ta na czterech jak na dwóch kołach. W przypadku Rafała Jemielity samochody i motocykle były „od zawsze”. Z dawnych lat pamięta naukę jazdy w garażu kolegi (Wartburg jednak nie ucierpiał), fascynację skuterami Lambretta oraz starym Fiatem Multipla, który dochodził swoich dni na parkingu pod szkołą.

Maciej Zwiewka

Fleet Brand Manager Volkswagen Leasing GmBH

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, z branżą motoryzacyjną związany od 2004 roku, doświadczenie budował pracując min. w sprzedaży samochodów Audi, zarządzał regionem sprzedaży usług finansowych w DnB Nord Leasing oraz Volkswagen Bank Polska S.A., gdzie od 2009 roku odpowiadał także za rozwój programu finansowania samochodów używanych i stworzenie leasingu pracowniczego dla spółek Grupy VW w Polsce. Od 2012 roku jako Brand Manager odpowiada za rozwój produktów finansowych dedykowanych dla Klientów flotowych w Volkswagen Leasing a także za współpracę z Importerem w tym obszarze. Współtworzył strategie sprzedaży oparte na produktach leasingowych z rynkową wartością rezydualną w markach takich jak Audi, Volkswagen Samochody Osobowe i SKODA. Od 2016 roku rozwija kompetencje trenerskie szkoląc sprzedawców flotowych wszystkich marek Grupy VW w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w zarządzaniu zespołami rozproszonymi i zespołami projektowymi, brał udział w wielu strategicznych projektach Volkswagen Leasing w Polsce. Uczestnicy szkoleń cenią go za energię, przekazywaną pasję i szeroką znajomość rynku leasingowego i motoryzacyjnego w Polsce.

Andrzej Popławski

Head of Electric mobility w innogy Polska

Dołączył do innogy w sierpniu 2018. Wcześniej przez wiele lat związany był z branżą telekomunikacyjną. Pracował w Play, gdzie wspierał firmę w jej rozwoju do pozycji lidera rynku. Od początku swojej kariery realizuje projekty z obszaru nowych technologii. W innogy odpowiedzialny jest za rozwój obszaru elektromobilności i car sharingu w firmie.

Tomasz Gać

Konsultant ds. elektromobilności EV-Expert.pl, founder w quriers.pl

Od 2013 Elektromobilność to jego pasja, z powodzeniem od 6 lat stosuje samochody elektryczne w Quriers Przesyłki zasilane z OZE. Współwłaściciel innowacyjnej firmy przewozowej TeslaShuttle.eu stosującej tylko zero-emisyjne pojazdy. Założyciel firmy instalującej fotowoltaikę EnergiaSłońca.pl. Od 2018 roku dzieli się zgromadzoną wcześniej wiedzą jako konsultant średnich i dużych flot, pomagając dobrać odpowiednie modele samochodów i rozwiązania dot. ładowania pojazdów w zależności od ich zadań.

Bartosz Czubała

Dyrektor handlowy w Prins Autogaz sp. z o.o

Formularz rejestracyjny

[caldera_form id=”CF5d524ec3e5ce7″]