Polski oddział Hondy ma nowego prezesa

Stanowisko prezesa polskiego oddziału Hondy przejął mający duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej Michael Grün, który rozpoczął pracę w naszym kraju po 28 latach piastowania różnych stanowisk w europejskich strukturach japońskiej firmy.

Dla pochodzącego z Niemiec Michaela Grüna kariera w firmie Honda trwa od 1992 roku, kiedy to po uzyskaniu tytułu magistra uczelni technicznej przyjął on posadę w przedstawicielstwie Hondy w Niemczech. Na swoim koncie miał już wtedy kilkuletnie doświadczenie w pracy w dealerstwie samochodowym i motocyklowym, zdobyte jeszcze podczas odbywania praktyk.

Rozwój kariery zawodowej Michaela Grüna był bardzo dynamiczny, gdyż niemal co cztery lata podejmował on kolejne wyzwania w różnych działach Hondy, w ramach wszystkich trzech gałęzi produktowych firmy – samochodów, motocykli oraz maszyn i urządzeń.

W 2013 roku Michael Grün przyjął propozycję pracy w europejskiej centrali Hondy w Wielkiej Brytanii. Zdobyte tam doświadczenie zaowocowało kolejnym etapem kariery, który rozpoczyna się właśnie w Polsce. Stanowisko prezesa polskiego oddziału obejmuje w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, jaką wywołał rozwój pandemii koronawirusa.

Najbliższa przyszłość to dla Hondy nie tylko era elektryfikacji, ale również intensywnego rozwoju technicznego w zakresie komunikacji czy telematyki. Zgodnie z obowiązującym na całym świecie trendem, Honda zadeklarowała, że do 2022 roku wszystkie główne modele marki oferowane w Europie zostaną zelektryfikowane.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *