Nowy prezes Volvo Car Poland

Nowym prezesem polskiego oddziału koncernu Volvo został Emil Dembiński, jego dotychczasowy dyrektor finansowy. Zastąpił na tym stanowisku Arkadiusza Nowińskiego, który awansował do zarządu grupy Volvo Cars na stanowisko szefa regionu EMEA.

Emil Dembiński dołączył do Volvo Car Poland w listopadzie 2013 roku. Z perspektywy dzisiejszej motoryzacji była to inna era. Polski oddział Volvo w 2013 roku osiągnął poziom 4913 rejestracji. W ciągu następnych pięciu lat ten wynik został podwojony. – Mimo, że odpowiadam obecnie za kilkadziesiąt rynków, polski oddział Volvo ma dla mnie szczególne znaczenie. Jest to miejsce, w którym spędziłem ponad 17 lat. Dlatego tym bardziej cieszę się, że przekazuję stery VCP w tak dobre ręce. Emil ma ogromny wkład w osiągane przez nas wyniki finansowe i wyniki sprzedaży. Wspólnie przeszliśmy drogę od importera sprzedającego niecałych 5 000 aut, do poziomu znacząco przekraczającego 10 tysięcy rejestracji z realną perspektywą znacznego wzrostu. Wprowadziliśmy na rynek wiele nowych modeli, stworzyliśmy nowe produkty finansowe, które poszerzają naszą grupę odbiorców – powiedział Arkadiusz Nowiński, dotychczasowy prezes Volvo Car Poland, a obecnie wiceprezes koncernu Volvo Cars, odpowiedzialny za region EMEA.

Emil Dembiński rozpoczął karierę od pracy w międzynarodowych firmach doradczych: McKinsey, a później – KPMG. W branży konsultingowej pracował w latach 1999-2005. Był współzałożycielem i wiceprezesem zarządu firmy Freightliner. Ten rozdział zawodowego życia trwał do 2013 roku. W tym samym roku Dembiński podjął pracę w Volvo Car Poland na stanowisku dyrektora finansowego.

Nowy prezes Volvo Car Poland ukończył w 1999 roku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, uzyskując tytuł magistra. Również w 1999 obronił tytuł magistra w zakresie finansów międzynarodowych i inwestycji na Uniwersytecie w Derby. Dembiński jest miłośnikiem nowych technologii. Amatorsko uprawia sport, a po pracy spędza czas ze swoją żoną i dziećmi.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *