Nowy dyrektor marki Opel w Polsce

Z dniem 1 marca Adam Męciński objął stanowisko dyrektora marki Opel w Polsce. Na nowym stanowisku będzie odpowiadał za całość działań niemieckiej marki, należącej do koncernu PSA, na polskim rynku.

Adam Męciński jest absolwentem zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Koźmińskiego w Warszawie. Ma ponad 18-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Karierę zawodową rozpoczął w dziale sprzedaży i logistyki firmy Mitsubishi Motors Polska. W trakcie swojej kariery w tej firmie zajmował różne stanowiska kierownicze związane ze sprzedażą i marketingiem. Od maja 2015 roku do stycznia 2020 roku pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i członka komitetu doradczego zarządu. Następnie jako pierwszy nie Japończyk został powołany na stanowisko dyrektora generalnego Mitsubishi Motors w Polsce.

Od połowy listopada ubiegłego roku, po odejściu Jacka Górskiego do firmy Inchcape JLR Poland, obowiązki szefa Opla w Polsce pełnił Maciej Szerszeński. Nowy dyrektor Adam Męciński będzie podlegał bezpośrednio Roberto Matteucciemu, dyrektorowi generalnemu marek Peugeot, Citroën, DS, Opel i Free2Move w Polsce.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *