Leszek Sukiennik zastąpił Wojciecha Szyszko na stanowisku dyrektora Kia Motors Polska

Z dniem 1 stycznia 2021 roku Leszek Sukiennik objął stanowisko dyrektora zarządzającego Kia Motors Polska. Dotychczasowy dyrektor KMP, Wojciech Szyszko, który z dużym powodzeniem sprawował tę funkcję przez blisko 17 lat, zdecydował się przejść na emeryturę.

Sukiennik na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za całą działalność operacyjną marki Kia w Polsce, w szczególności za zwiększenie popularności nowej gamy ekologicznych modeli Kia z napędem hybrydowym oraz elektrycznym, rozwój sieci dealerskiej oraz obsługę posprzedażową. Leszek Sukiennik z branżą motoryzacyjną związany jest od ponad 24 lat. W Kia Motors Polska pracuje od roku 2016. Przez niespełna 5 ostatnich lat jako General Manager odpowiedzialny był za sprzedaż i marketing marki Kia. Wcześniej zdobywał doświadczenie m.in. w Fiat Chrysler Automobiles (Fiat Auto Poland), gdzie w poszczególnych latach zajmował stanowiska Country Managera: Alfa Romeo, Lancia, Fiat Professional (LCV), Fiat i Abarth.  Sukiennik ma 49 lat, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu im. Oskara Langego (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny),  gdzie studiował na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki.

Dyrektor Szyszko zostawia firmę w bardzo dobrej kondycji. Cieszę się, że będę mógł pracować nad utrzymaniem tak imponującego tempa rozwoju marki Kia w naszym kraju. To ogromne wyzwanie. Jednak bardzo dobra sieć Autoryzowanych Dealerów w Polsce, bogata i nowoczesna gama modelowa Kia, oraz planowane już w 2021 debiuty modeli na nowych zaawansowanych technologicznie platformach, z ekologicznymi zespołami napędowymi, dają ogromne możliwości. Możliwości rozumiane przede wszystkim jako zwiększenie popularności marki wśród konsumentów w Polsce, co powinno się przełożyć na dalsze wzrosty sprzedaży samochodów marki Kia i wzrost udziału w rynku samochodów osobowych” – powiedział Leszek Sukiennik.

Obecny dyrektor zarządzający, Wojciech Szyszko, po blisko 17 latach sukcesów i sprzedaniu ponad ćwierć miliona samochodów Kia zdecydował o przejściu na emeryturę. Szefem Kia Motors Polska został w maju 2004 roku. Po objęciu stanowiska dyrektora w KMP przyczynił się do zbudowania, a następnie rozkwitu koreańskiej marki w Polsce. Kierowana przez niego firma zwiększyła udział w rynku nowych aut w Polsce z niespełna 1 do ponad 6 procent, a on sam stał się kołem napędowym transformacji Kii w Polsce. Był też inicjatorem i twórcą rozgrywanego przez 14 lat Kia Cup w wyścigach, który był najdłużej rozgrywanym pucharem markowym w historii polskiego sportu samochodowego.

Z przyjemnością będę wspominał czas spędzony za sterami Kia Motors Polska. Uważam się za człowieka w pełni spełnionego zawodowo ponieważ praca w sektorze motoryzacji dała mi możliwość realizowania mojej pasji. Chcę podziękować całemu zespołowi za pomoc i wsparcie w ciągu tych wszystkich lat. Branżę samochodową czekają w najbliższych latach wielkie wyzwania, ale przyszłe modele oraz nowe technologie przygotowywane przez Kia Motors stworzą nowe możliwości zwiększenia zarówno sprzedaży samochodów, jak i udziału w rynku. Leszek Sukiennik jest świetnym liderem i jestem przekonany, że bardzo dobrze wykorzysta i dalej będzie rozwijał wielki potencjał marki Kia w Polsce kontynuując to, co starałem się z pomocą naszej znakomitej sieci dealerskiej i pracowników KMP zbudować. Zostawiam firmę  w bardzo dobrych rękach” – podsumował  Wojciech Szyszko.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *