Webfleet Solutions i Mercedes-Benz oferują zintegrowane rozwiązania telematyczne

Webfleet Solutions wraz z Mercedes-Benz Connectivity Services GmbH oferują zintegrowane rozwiązania telematyczne za pośrednictwem programu OEM.connect, który umożliwia łączenie pojazdów z platformą SaaS WEBFLEET bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń telematycznych. Klienci flotowi korzystający z samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz mogą korzystać ze szczegółowych danych telematycznych w celu usprawnienia funkcjonowania floty.

Webfleet Solutions, największy europejski dostawca rozwiązań telematycznych, będący częścią grupy Bridgestone, ogłosił, że firma Mercedes-Benz Connectivity Services przystąpiła do programu partnerskiego OEM.connect. Dzięki wspólnej ofercie produktowej pojazdy mogą przesyłać dane bezpośrednio do WEBFLEET, nagradzanego rozwiązania do zarządzania flotą firmy Webfleet Solutions. Do podłączenia pojazdów niezbędny jest jedynie numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Dzięki cennym danym z programu OEM, platforma dostarcza jasnych i użytecznych informacji, które pomagają menedżerom flot maksymalizować wydajność, redukować koszty operacyjne i zachęcać do ekologicznej i bezpiecznej jazdy, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo transferu danych certyfikowane standardem ISO/IEC 27001:2013.

Cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę z Mercedes-Benz Connectivity Services rozszerzającą  program OEM.connect, dzięki której możemy i oferować zintegrowane rozwiązanie telematyczne wspólnym klientom” – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. „OEM.connect – bezpieczny i przystępny cenowo system zapewnia użytkownikowi końcowemu ogromne możliwości  w zakresie redukcji  kosztów i usprawniania zarządzania flotą. Nasza kooperacja potwierdza duże znaczenie danych telematycznych i ich analizy dla flot oraz tego, w jaki sposób łączenie wiedzy specjalistycznej może przyspieszyć stosowanie tej technologii” – dodaje.

Dzięki OEM.connect, klienci użytkujący samochody osobowe i dostawcze mogą uzyskać dostęp do standardowych funkcjonalności WEBFLEET, w tym do raportów dotyczących wydajności floty, danych przejazdów, monitoringu GPS i zużycia paliwa, co pomaga usprawnić ich działania. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów zwiększają bezpieczeństwo i dają możliwość monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Wszystkie informacje o pojeździe są widoczne przez interfejs i dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej WEBFLEET.

Rozwiązanie OEM.connect dla pojazdów Mercedes-Benz jest już dostępne na zamówienie w Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i Polsce. W przyszłości program będzie rozszerzany na kolejne kraje i regiony.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *