TOP 5 kombi segmentu D, najbardziej cenionych przez floty

Obecnie auto z nadwoziem kombi ma w swojej ofercie prawie każda marka, która chce się liczyć na rynku flotowym. A firmy inwestujące w nową flotę pojazdów coraz częściej wybierają samochody wyższych segmentów i bogatszym wyposażeniem. Skąd taka decyzja? Sprawdzamy to na przykładzie modeli kombi z popularnego segmentu D.

Jeszcze kilka lat temu największym atutem takich modeli był oczywiście bagażnik. Dzisiaj menadżerowie flot oczekują już nie tylko dużej funkcjonalności, ale również wysokiej klasy wyposażenia oraz rozwiązań podwyższających komfort podróżowania.

Wybierając samochód z wyższych segmentów klienci flotowi inwestują nie tylko w rodzaj nadwozia. Równie ważne jest wyposażenie. Specjaliści zajmujący się tym rynkiem podkreślają, że coraz częściej wymaganym elementem jest nawigacja w standardzie, a nierzadko na liście pojawia się również skórzana tapicerka, podgrzewane siedzenia oraz dodatkowe systemy i elementy wpływające na bezpieczeństwo podróżujących.

„Większe i lepiej wyposażone samochody są częściej poszukiwane na rynku wtórnym. Z tego powodu, w porównaniu do aut mniejszych i z podstawowym wyposażeniem, mają większą wartość rezydualną. Wpływa ona pozytywnie na wysokość kwoty płaconej miesięcznie za dany samochód” – wyjaśnia Grzegorz Wasilewski, Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej z Toyota Żerań – „W ten sposób niewielkim nakładem zyskuje się samochód bardziej prestiżowy, wygodniejszy i lepiej wyposażony.”

TOP 5 kombi segmentu D, najbardziej cenionych przez floty (z porównywalnym wyposażeniem):

Toyota Avensis

W 2015 roku najnowsza odsłona Toyoty Avensis przeszła najdroższy w historii marki face lifting. Producent zadbał nie tylko o zmiany wizualne, ale gruntownie przekonstruował model pozostawiając jedynie platformę, na której osadzono zupełnie nową odsłonę tego japońskiego kombi.

Bagażnik kombi oferuje pojemność na poziomie 543 litrów, a to oznacza, że jest to jeden z największych kufrów w segmencie D. Maksymalnie przestrzeń załadunkową można zwiększyć do 1609 litrów.

Cena podstawowej wersji kombi zaczyna się od 93 900 zł, natomiast polski importer z okazji 25-lecia istnienia marki Toyota na naszym rynku przygotował specjalną ofertę. Przy zakupie odmiany “Premium” wycenionej na 106 900 zł samochód zostaje doposażony między innymi w przednie reflektory w technologii Pure LED, lampy przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, skórzaną tapicerkę z podgrzewanymi przednimi fotelami, nawigację Toyota Touch 2 with Go oraz przednie i tylne czujniki parkowania, a także 17-calowe felgi aluminiowe. W standardowym cenniku to dodatkowe wyposażenie jest warte 14 tys. zł.

Dodatkowo samochód wyposażony będzie w tempomat oraz pakiet Toyota Safety Sense w skład którego wchodzą układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, układ rozpoznawania znaków drogowych oraz automatyczne światła drogowe.

Volkswagen Passat

Światowy debiut tego modelu odbył się w 2014 roku. Ceny podstawowej odmiany kombi zaczynają się od 97 290 zł. Model w specyfikacji “Comfortline” z benzynowym silnikiem 1,4 o mocy 150 KM został wyceniony na 113 490 zł. Na liście wyposażenia znalazły się tylne lampy LED, aktywny system ochrony pasażerów, który bezpośrednio przed wypadkiem domyka szyby i wstępnie napina pasy oraz przednie i tylne czujniki parkowania, a także aktywny tempomat.

Dodatkowo samochód może zostać doposażony między innymi w system rozpoznawania znaków drogowych, przednie lampy LED, oraz automatyczne światła drogowe i reflektory przeciwmgielne. Cena tego pakietu to 4 090 zł, co oznacza że Passat w takiej specyfikacji kosztuje 117 580 zł.

Opel Insignia

Samochód produkowany jest od 2008 roku. W połowie zeszłego roku producent wprowadził do modelu kilka modernizacji, między innymi pojawiły się nowe silniki, nowy system multimedialny i zmieniono niektóre elementy wyposażenia.

Samochód dysponuje przestrzenią bagażową na poziomie 540 litrów, która po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do 1530 litrów.

Podstawowa odmiana kombi kosztuje 95 850 zł. Podobnie wyposażona do pokazanej na tej liście konkurencji odmiana “Cosmo” wyposażona w silnik benzynowy 1,8 o mocy 140 KM kosztuje w polskich salonach 113 000 zł.

Na liście wyposażenia znalazły się między innymi podgrzewane fotele z elementami sztucznej skóry, system multimedialny, światła do jazdy dziennej LED i reflektory przeciwmgielne, a oferowane przez producenta pakiety zawierają między innymi czujniki parkowania oraz reflektory biksenonowe.

Ford Mondeo

Przez wiele lat Mondeo dysponował największą przestrzenią bagażową w swojej klasie. Najnowsza odsłona kombi tego modelu oferuje 500 litrów. Po złożeniu siedzeń pojemność kufra zwiększa się do 1605 litrów.

Najtańsza wersja tego modelu jest sprzedawana w cenie 95 800 zł. Samochód jest wtedy wyposażony w silnik o pojemności 1-litra i mocy 125 KM. Odmiana “Edition” napędzana motorem 1,5 generującym 160 KM została wyceniona na 113 250 zł. Na liście wyposażenia znalazły się między reflektory halogenowe, tylne światła LED, radioodtwarzacz CD/MP3 oraz manualna klimatyzacja.

Doposażenie samochodu w dodatkowy pakiet bezpieczeństwa czynnego wymaga dopłaty na poziomie 5 900 zł. W tej cenie otrzymuje się system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, system automatycznego sterowania światłami drogowymi oraz system monitorowania koncentracji kierowcy i system rozpoznawania znaków drogowych. Dodatkowo auto posiada wtedy czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Ostateczna cena w takiej specyfikacji podobnej do przedstawionych na liście konkurentów wyniesie 119 150 zł.

Hyundai i40

Najtańsza odmiana koreańskiego kombi kosztuje według cennika promocyjnego 84 tys. zł i jest wyposażona w silnik 1,6 o mocy 135 KM. Najtańszy samochód wyposażony w skórzaną tapicerkę oraz dodatkowe systemy bezpieczeństwa został wyceniony przez producenta na poziomie 134 600 zł, a według cennika promocyjnego na 126 600 zł.

Na liście wyposażenia znalazły się między innymi: system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu, system wykrywania ograniczeń prędkości na drodze oraz system utrzymywania pasa ruchu i przednie światła przeciwmgielne LED oraz automatycznie włączające i wyłączające się światła drogowe.

Kombi dysponuje bagażnikiem o pojemności 553 litrów, który można powiększyć poprzez złożenie tylnych siedzeń do 1719 litrów.

Źródło: ComplexPR
oprac. (MF/jab)