PoolCar – car sharing dla firm

PoolCar rozpoczyna w Warszawie pilotażowy program swojej usługi car sharingowej dla biznesu.

PoolCar przygotował ofertę skrojoną pod potrzeby firm. Przedsiębiorstwo podaje, że korzystanie z car sharingu może być o ponad 20% tańsze w porównaniu do innych sposobów przemieszczania się pracowników. Wylicza też inne zalety: możliwość ograniczenia liczy samochodów służbowych i pulowych, zmniejszenie kosztów administracji, możliwość odliczenia 100% podatku VAT od kosztów wynajmu do celów służbowych.

Firma opracowała dwa programy. Pierwszy z nich to klasyczny car sharing, w którym auta są współdzielone przez wszystkich klientów posiadających dostęp do usługi PoolCar. Rozliczany jest tylko rzeczywisty czas wy najmu (od 15 minut do kilku dni) według stawki minutowej lub godzinowej.

Drugi model to stały abonament miesięczny dla określonego w umowie limitu czasu jazdy i limitu kilometrów. Firma otrzymuje samochody do swojej wyłącznej dyspozycji. Po przekroczeniu limitów przedsiębiorstwo rozlicza się w ramach stawek minutowych lub godzinowych jak w wariancie car sharingowym. W obu wariantach koszty paliwa ponosi PoolCar.

Dodatkową opcją jest możliwość udostępnienia samochodów wykorzystywanych przez daną firmę w ramach car sharingu pracownikom. Zatrudnieni mogą liczyć na niższe stawki wieczorne i weekendowe.

– Naszą misją jest ułatwianie życia firmom, a usługa jest prosta: wybrane auto rezerwuje się on-line, otwiera za pomocą smartfona lub karty, a rozlicza już nawet za 15 minut jazdy albo płacąc co miesiąc taką samą kwotę. A jeżeli mamy już samochody – korzystamy tylko z naszego systemu i wreszcie mamy kontrolę nad tym jak działa nasza flota. To wszystko rozwiązuje wiele problemów – mówi Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility, czyli operatora
PoolCar.

Źródło: PoolCar.biz