International Fleet Meeting w Genewie po raz szósty

Szóste spotkanie branży flotowej – International Fleet Meeting 2019 – tradycyjnie już odbyło się drugiego dnia prasowego Targów Geneva Motor Show 2019. Tym razem, zgodnie ze światowymi trendami, w całości poświęcone było elektromobilności.

Jak co roku, ponad 200 uczestników konferencji miało okazję spotkać się z przedstawicielami branży motoryzacyjnej, by porozmawiać o najnowszych trendach i rozwiązaniach dedykowanych właśnie flotom biznesowym. Tegoroczne wydarzenie poświęcone zostało w całości elektromobilności i projektom elektryfikacji biznesowego parku samochodowego.

Głównymi prelegentami tegorocznego wydarzenia byli: Tomas Björnsson – wiceprezes i szef działu E-mobility Vatenfall AB – z wykładem „Powering limitless driving”, dotyczącym migracji floty przedsiębiorstwa na auto nisko- i zeroemisyjne oraz  Steffen Krautwasser – szef Global Car Fleet SAP SE. Krautwasser w swoim wystąpieniu „A sustainable company car fleet creates a value add” przedstawił strategię wymiany floty aut służbowych na elektryczne.

Obaj prelegenci zwrócili uwagę na kilka istotnych problemów i projektów niezbędnych do skutecznej elektrycznej ewolucji flot korporacyjnych. Mowa była między innymi o programach pilotażowych i edukacyjnych organizowanych dla pracowników, budowie i udostępnianiu infrastruktury sieci stacji ładowania oraz – co najważniejsze – o TCO i pozytywnym wpływie na środowisko.

Oficjalnym podsumowaniem wydarzenia był panel dyskusyjny dedykowany problematyce migracji floty na pojazdy elektryczne, moderowany przez Thilo von Ulmenstein’a – Partnera zarządzającego fleetcompetence Group.

Całość konferencji podsumował w rozmowie z Menadżerem Floty Balz Eggenberger (organizator konferencji): nasza konferencja to platforma mająca służyć przede wszystkim wymianie doświadczeń i kontaktów. Tematyka spotkań dobierana jest zawsze zgodnie z najnowszymi trendami na rynku i zawsze staramy się zapraszać ekspertów, chcących podzielić się swoją praktyczną wiedzą z naszymi gośćmi. W tym roku poruszamy temat elektromobilności, bo ta zmienia rynek w niespotykanym wcześniej w historii motoryzacji wymiarze. 

Menadżer Floty jest jedynym polskim partnerem medialnym wydarzenia International Fleet Meeting. Szersza relacja ukaże się w najnowszym numerze magazynu.