Europcar z największą flotą aut wodorowych

Brytyjski oddział wypożyczalni pojazdów Europcar stworzył na Wyspach największą flotę pojazdów napędzanych wodorem. Wybór samochodu był oczywisty – Toyota Mirai, pierwszy seryjnie produkowany pojazd wyposażony w ogniwa paliwowe.

Inwestując w wodorową flotę Europcar w Wielkiej Brytanii otrzymał finansowe wsparcie w postaciu grant z rządowego Biura ds. Niskoemisyjnych Pojazdów (Office of Low Emission Vehicles). OLEV dysponuje funduszami na poziomie 35 mln funtów, którymi wspiera wszelakie inicjatywy związane z popularyzacją pojazdów ekologicznych. Europcar UK jest jedynym przedstawicielem sektora prywatnego, któremu udało się zakwalifikować do programu i otrzymać finansowanie z budżetu.

toyota-mirai

Firma podpisała także umowę na dostarczanie wodoru z operatorem sieci stacji tankowania wodoru w Wielkiej Brytanii – ITM Power, który także korzysta z dofinansowania OLEV.

Zakupione egzemplarze Toyoty Mirai będą wykorzystywane zarówno w wewnętrznej flocie operacyjnej firmy Europcar, jak również będą dostępne dla klientów firmy.

Źródło: FleetNews