Arval publikuje „Białą księgę” z radami jak użytkować Diesle w firmie

Firma Arval, jeden ze światowych liderów branży leasingu samochodów przygotowała specjalną publikację na temat użytkowania aut z silnikami Diesla. W ten sposób chce wspierać swoich klientów w transformacji flot na bardziej neutralną dla środowiska.

Zdaniem ekspertów Arval, z uwagi na dużą liczbę samochodów z tym napędem, ich rola w okresie przejściowym będzie kluczowa. Obecnie pojazdy z tego rodzaju silnikami stanowią aż dwie trzecie samochodów użytkowanych we flotach firmowych w całej Europie.

Nowe alternatywy w kontekście transformacji energetycznej

W listopadzie 2017 r. w Bonn odbył się szczyt klimatyczny ONZ (COP23). Jednym z podjętych podczas spotkania tematów była kwestia samochodów z silnikami Diesla i ich wpływu na środowisko. Arval, włączając się w tą dyskusję, przygotował białą księgę, w której przeanalizowana została obecna sytuacja Diesla w Europie. Dokument zawiera także praktyczne porady, jak dostosować firmowe floty, z tym napędem, do obowiązujących i nadchodzących zmian w prawie.

Arval jest przekonany, że pełna implementacja przepisów, mających zapobiec dalszym zmianom klimatycznym, będzie okresem, w trakcie którego producenci dokonają koniecznych inwestycji pozwalających na produkcję pojazdów z napędami alternatywnymi, dostępnych w przystępnych cenach. W tym samym okresie, poszczególne państwa, będą mogły rozwijać odpowiednią infrastrukturę dla samochodów napędzanych silnikami elektrycznymi.

– „Ważnym zadaniem dla nas było zinwentaryzowanie wykorzystywania energii w czasie bezprecedensowych zmian w tym zakresie na całym świecie” – wyjaśnia Philippe Bismut, Prezes Zarządu Arval. – „To podejście jest korzystne dla naszych klientów; nie tylko wspiera ich w znajdowaniu jeszcze właściwszych rozwiązań, ale również pozwala im bardziej globalnie spojrzeć na przyszłość mobilności” – dodaje Bismut.

Arval chce ułatwić swoim klientom implementację proekologicznych rozwiązań poprzez dostosowanie procesów firmy do wciąż zmieniających się regulacji. W tym kontekście lider w leasingu pojazdów wielu marek zmienił sposób obliczania miernika TCO (całkowity koszt posiadania), włączając w to zasady eko-drivingu oraz wykorzystanie możliwości, jakie daje współużytkowanie pojazdów.

Biała księga Arval (wersja ANG) >>>

Źródło: Arval