Menadżer Floty organizatorem konferencji na Międzynarodowych Targach Paliwowych

Przed nami III edycja Międzynarodowych Targów Paliwowych – Stacja i Biznes Przyszłości, które odbędą się w dniach 27-28 września we Wrocławiu. W ich trakcie odbędzie się  konferencja Elektromobilność na stacji paliw, której organizatorem jest Menadżer Floty: Forum Biznesowe. Wstęp na targi dla zwiedzających jest bezpłatny.

Program zakłada m.in. cztery bezpłatne szkolenia branżowe z różnych zakresów tematycznych, które najbardziej interesują branżę, rozmowy w Strefie Networkingu, bankiet biznesowy zachęcający do nawiązywania relacji w luźnej atmosferze czy nowość w branży – II Mistrzostwa Piłkarskie Branży Paliwowej. W ramach wydarzenia odbędzie się także VII już konferencja Polski Rynek Paliw, która co roku tradycyjnie integruje ludzi z branży paliw płynnych. To okazja do zapoznania się z najbardziej aktualnymi problemami branży oraz rozwiązaniami, które przedstawią zaproszeni eksperci rynkowi.

Menadżer Floty: Forum Biznesowe zaprasza na konferencję Elektromobilność na stacji paliw oraz na swoje stoisko, które będziemy współdzielić z Tesla Shuttle.

Konferencja: Elektromobilność na stacji paliw

Główne tematy konferencji to:

1. Dlaczego warto inwestować w punkty ładowania samochodów elektrycznych na stacjach paliw. Jakie są koszty, rodzaje ładowarek, infrastruktury i obsługi.

2. Realne koszty inwestycji w punkty ładowania.

3. Rozwój koncernów motoryzacyjnych w kierunku zasilania aut napędem alternatywnym. Dlaczego rozwiązania ekologiczne są właściwym krokiem w rozwoju motoryzacji?

O prowadzących:

Konferencję poprowadzą znawcy tematu – Adam Hłond – członek zarządu RAWICOM oraz Jacek Fior z Cleantechnica.pl i Tesla Shuttle. Obaj czynnie promują rozwiązania ekologiczne od lat na konferencjach w Europie i publikują w branżowych mediach.

Kiedy: 27 września, Godz.: 13.00 – 17.00

Miejsce: sala szkoleń w Hali Stulecia

Liczba uczestników: 60-70 słuchaczy

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji

Zgłoś udział w konferencji

 

Konferencja poświęcona będzie rozwojowi polskich stacji paliw w kierunku elektromobilności i temu dlaczego jest ona przyszłością rynku stacyjnego. Eksperci nie tylko obalą mity związane z inwestycją w ten obszar, ale również zaprezentują przykładowe stacje ładowania i opowiedzą merytorycznie o ich funkcjonowaniu.

Prelegenci:

Adam Hłond -Prezes zarządu RAWICOM

Temat:

Dlaczego warto inwestować w punkty ładowania samochodów elektrycznych na stacjach paliwowych.
Koszty, rodzaje ładowarek, infrastruktura i obsługa. To wcale nie jest drogie!

Ivan Kondratenko – Frost & Sullivan 

Temat:

Polska vs. Europa – spojrzenie porównawcze.
Jak wygląda popularność elektromobilności i perspektywy jej rozwoju?

Jacek Fior – CleanTechnica.pl, Tesla Shuttle

Temat:

Przyszłość motoryzacji.
Dlaczego rozwiązania ekologiczne są właściwym krokiem w rozwoju motoryzacji?

Mirosław Marciniak – Ensto

Temat:

Stacje Ensto z wykorzystaniem usługi Charge&Drive w sieci EV+.
Ładowanie pojazdów elektrycznych, infrastruktura, budowa, działanie, bezpieczeństwo.

Emil Piszczorowicz – EneGIVE

Temat:

Infrastructure-as- a-service

Infrastructure-as- a-service to innowacyjny system rozwoju infrastruktury dla elektromobilności oparty o założenia najmu długookresowego.

Praktyczne i bezpłatne szkolenia dla przedstawicieli branży

Szkolenia będą prowadzone m.in. przez ekspertów i analityków z Information Market S.A. oraz zewnętrznych trenerów branżowych. Warsztatowy charakter pozwoli ich uczestnikom na aktywny udział w szkoleniu i analizę rzeczywistych przykładów.

Szkolenia prowadzone w salach szkoleniowych na terenie Hali Stulecia, udział jest bezpłatny dla zarejestrowanych uczestników.

Strefa Myjni – największa wystawa systemów myjniowych w Polsce

Dla zainteresowanych rozwojem oraz inwestycjami na rynku myjni samochodowych i prowadzeniem tego rodzaju biznesu przewidziane będą szkolenia z tego zakresu, jak również wystawa w postaci największego w Polsce Strefa Myjni, które zaprezentuje najnowocześniejsze technologie i rozwiązania myjniowe, które wykorzystuje branża. Eksperci-praktycy nie tylko odpowiedzą na pytania o biznes myjniowy, ale również poprowadzą szkolenia dla wszystkich zainteresowanych inwestycją w ten sektor. W Strefie swoje rozwiązania zaprezentują najwięksi, liczący się przedstawiciele tego biznesu.

Salonik networkingowy dla zarejestrowanych uczestników

Od wielu lat organizator promuje ideę networkingu biznesowego jako efektywnego, a także tańszego sposobu dotarcia do nowych partnerów i kontrahentów. To okazja do przeprowadzenia rozmów branżowych i budowania sieci kontaktów biznesowych.

Seminarium i Giełda Stacji Paliw

Giełdę Paliw poprzedzi seminarium szkoleniowe, podczas którego słuchacze dowiedzą się jak bezpiecznie – z prawnego i podatkowego punktu widzenia, przeprowadzić transakcję kupna/sprzedaży stacji paliw. Tematem seminarium będą wybrane zagadnienia związane z weryfikowaniem danych przekazanych przez sprzedającego oraz zapewnieniem długofalowego bezpieczeństwa funkcjonowania obiektu. Uczestnicy otrzymają praktyczne informacje dotyczące procesu zakupu – m.in. o rodzajach umów, ich formie czy rodzajach opłat, które muszą ponieść obie strony po dokonaniu transakcji kupna/sprzedaży.

Bankiet biznesowy na 300 osób na zakończenie Targów

Będzie to okazja do poznania się, poszerzenia sieci branżowych kontaktów czy też podtrzymania relacji i rozmów w nieskrępowanej atmosferze w jednym z wrocławskich hoteli o standardzie czterogwiazdkowym.

VII Spotkanie Branży Paliwowej – Polski Rynek Paliw 2017

Spotkania dla branży paliwowej to już obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego „paliwowca”. Sukces kilkudziesięciu konferencji branżowych, które organizator przeprowadza każdego roku już od 12 lat, dowodzą niegasnącej popularności tej formy integracji ludzi z branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *