[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, nr 8/2017

Głównym tematem najnowszego wydania magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe” są pojazdy dostawcze. Ponadto publikujemy m.in. wywiad z Ryszardem Zdanowski z Volvo Car Poland i relację z pierwszych jazd Volvo XC60 oraz rozmowy z menadżerami wysokiego szczebla marek Mercedes-Benz, Nissan i Toyota.

Raport Menadżera Floty

Kolejny rok z rzędu sierpniowy numer poświęcamy pojazdom dostawczym. Przedstawiamy pełny przegląd rynku samochodów użytkowych do 3,5 t. Piszemy również o coraz popularniejszej metodzie włączania tego typu aut do floty, czyli wynajmie.

Ponadto publikujemy materiały o zabudowach specjalnych oraz pakietach serwisowych i programach flotowych dla samochodów dostawczych oferowanych przez importerów. Proponujemy również zapoznanie się z case study o  brytyjskiej firmie Mitie, której flota pojazdów użytkowych liczy ponad 4000 aut.

W związku z tym, że w ciągu dekady mogą nastąpić duże zmiany na rynku motoryzacyjnym, związane z wprowadzaniem zakazów sprzedaży aut z silnikami Diesla, opracowaliśmy także raport o już dostępnych w Polsce pojazdach komercyjnych z napędem elektrycznym.

Wywiady

O najnowszych modelach Volvo, sytuacji na rynku flotowym w Polsce, wzorcach bezpieczeństwa w konstrukcji samochodów i przyszłości silników Diesla rozmawialiśmy z Ryszardem Zdanowskim, Fleet Sales Managerem Volvo Car Poland.

Pierre Gerfaux kolejny raz gości na naszych łamach w charakterze rozmówcy. Dyskutowaliśmy o tym, co go zaskoczyło po kilku miesiącach piastowania stanowiska dyrektora zarządzającego Nissan Sales Central & Eastern Europe, rozwoju elektromobilności oraz nowym Nissanie Micra.

Z Maciejem Zakrzewskim, National Key Account Managerem Mercedes-Benz Polska, rozmawialiśmy o bardzo dobrych wynikach marki, nowościach w gamie modelowej, programach finansowych i podejściu do obsługi klientów.
Tomasz Suliga, Product Manager, Light Commercial Vehicles, Toyota Motor Poland, opowiedział nam o stawianiu i realizacji ambitnych celów, mocnym wejściu do segmentu aut użytkowych i współpracy z Mazdą.

Opinie

Tomasz Gorazdowski przyzwyczaił nas do relacji z egzotycznych wypraw. Tym razem poleca odwiedzić miejsce dużo bliższe, niż np. Rio de Janeiro – Londyn. Beata Bublewicz w swoim felietonie pisze o tym, dlaczego możemy nie być gotowi na samochody autonomiczne. Rafał Jemielita opowiada o przenosinach do nowego biura i związanym z przeprowadzką zainteresowaniem car sharingiem. Adam Kornacki swój tekst poświęca problemowi, z jakim paradoksalnie muszą się mierzyć dziennikarze motoryzacyjni – brakiem czasu na dbanie o własne auto.

Za kierownicą

W dziale za kierownicą znajdziecie m.in. relację z pierwszych jazd:
– Volvo XC60, SUV-em, który może stać się kolejnym przebojem szwedzkiej marki;
– modelem Renault Koleos;
– Nissanami Qashqai i X-Trail po liftingu.

W związku z tematyką numeru, przetestowaliśmy modele:
– Mercedes-Benz Sprinter w wariancie 4×4 i specjalnym wyposażeniem dla pogotowia technicznego,
– Volkswagen Crafter w odmianie Doka, czyli z dużą, otwartą paką.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami model Citroën C3, który sprawdzamy na długim dystansie, przekazujemy do testów menadżerom flot. Francuski maluch został sprawdzony przez Bartosza Gnusa, fleet managera Schavemaker Poland.

Ponadto w magazynie

– relacja z konferencji ZPL i PZWLP o wynikach branży leasingu i wynajmu po pierwszym półroczu 2017 r.;
– prognoza dot. cen na rynku paliw przygotowana przez dr. Jakuba Boguckiego, analityka e-petrol.pl;
– pierwsza część poradnika „Optymalizacja międzynarodowej floty” przygotowana przez Thilo von Ulmensteina, partnera zarządzającego fleetcompetence Group.

Galeria