[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, nr 8/2017

Głównym tematem najnowszego wydania magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe” są pojazdy dostawcze. Ponadto publikujemy m.in. wywiad z Ryszardem Zdanowski z Volvo Car Poland i relację z pierwszych jazd Volvo XC60 oraz rozmowy z menadżerami wysokiego szczebla marek Mercedes-Benz, Nissan i Toyota.

Raport Menadżera Floty

Kolejny rok z rzędu sierpniowy numer poświęcamy pojazdom dostawczym. Przedstawiamy pełny przegląd rynku samochodów użytkowych do 3,5 t. Piszemy również o coraz popularniejszej metodzie włączania tego typu aut do floty, czyli wynajmie.

Ponadto publikujemy materiały o zabudowach specjalnych oraz pakietach serwisowych i programach flotowych dla samochodów dostawczych oferowanych przez importerów. Proponujemy również zapoznanie się z case study o  brytyjskiej firmie Mitie, której flota pojazdów użytkowych liczy ponad 4000 aut.

W związku z tym, że w ciągu dekady mogą nastąpić duże zmiany na rynku motoryzacyjnym, związane z wprowadzaniem zakazów sprzedaży aut z silnikami Diesla, opracowaliśmy także raport o już dostępnych w Polsce pojazdach komercyjnych z napędem elektrycznym.

Wywiady

O najnowszych modelach Volvo, sytuacji na rynku flotowym w Polsce, wzorcach bezpieczeństwa w konstrukcji samochodów i przyszłości silników Diesla rozmawialiśmy z Ryszardem Zdanowskim, Fleet Sales Managerem Volvo Car Poland.

Pierre Gerfaux kolejny raz gości na naszych łamach w charakterze rozmówcy. Dyskutowaliśmy o tym, co go zaskoczyło po kilku miesiącach piastowania stanowiska dyrektora zarządzającego Nissan Sales Central & Eastern Europe, rozwoju elektromobilności oraz nowym Nissanie Micra.

Z Maciejem Zakrzewskim, National Key Account Managerem Mercedes-Benz Polska, rozmawialiśmy o bardzo dobrych wynikach marki, nowościach w gamie modelowej, programach finansowych i podejściu do obsługi klientów.
Tomasz Suliga, Product Manager, Light Commercial Vehicles, Toyota Motor Poland, opowiedział nam o stawianiu i realizacji ambitnych celów, mocnym wejściu do segmentu aut użytkowych i współpracy z Mazdą.

Opinie

Tomasz Gorazdowski przyzwyczaił nas do relacji z egzotycznych wypraw. Tym razem poleca odwiedzić miejsce dużo bliższe, niż np. Rio de Janeiro – Londyn. Beata Bublewicz w swoim felietonie pisze o tym, dlaczego możemy nie być gotowi na samochody autonomiczne. Rafał Jemielita opowiada o przenosinach do nowego biura i związanym z przeprowadzką zainteresowaniem car sharingiem. Adam Kornacki swój tekst poświęca problemowi, z jakim paradoksalnie muszą się mierzyć dziennikarze motoryzacyjni – brakiem czasu na dbanie o własne auto.

Za kierownicą

W dziale za kierownicą znajdziecie m.in. relację z pierwszych jazd:
– Volvo XC60, SUV-em, który może stać się kolejnym przebojem szwedzkiej marki;
– modelem Renault Koleos;
– Nissanami Qashqai i X-Trail po liftingu.

W związku z tematyką numeru, przetestowaliśmy modele:
– Mercedes-Benz Sprinter w wariancie 4×4 i specjalnym wyposażeniem dla pogotowia technicznego,
– Volkswagen Crafter w odmianie Doka, czyli z dużą, otwartą paką.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami model Citroën C3, który sprawdzamy na długim dystansie, przekazujemy do testów menadżerom flot. Francuski maluch został sprawdzony przez Bartosza Gnusa, fleet managera Schavemaker Poland.

Ponadto w magazynie

– relacja z konferencji ZPL i PZWLP o wynikach branży leasingu i wynajmu po pierwszym półroczu 2017 r.;
– prognoza dot. cen na rynku paliw przygotowana przez dr. Jakuba Boguckiego, analityka e-petrol.pl;
– pierwsza część poradnika „Optymalizacja międzynarodowej floty” przygotowana przez Thilo von Ulmensteina, partnera zarządzającego fleetcompetence Group.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *