Zmiany w strukturach BMW Group

Neil Fiorentinos został nowym prezesem BMW Group Regionu Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Dotychczasowy prezes – Christoph von Tschirschnitz, obejmie nowe stanowisko kierownicze poza BMW Group.

Wraz z początkiem września 2018 r., nowym prezesem BMW Group Regionu Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, zostanie mianowany Neil Fiorentinos, który zastąpi w tej funkcji Christopha von Tschirschnitza.

Christoph von Tschirschnitz dołączył do BMW Group w 1992 r. i zajmował różne wysokie stanowiska w dziedzinie planowania korporacyjnego, strategii sprzedaży detalicznej i rozwoju dealerów, w BMW Motorrad oraz jako dyrektor sprzedaży i marketingu w regionie sprzedaży BMW Azja, Pacyfik, Afryka i Europa Wschodnia. Przed objęciem fotela prezesa BMW Group w regionie CS był wiceprezesem ds. sprzedaży flotowej, korporacyjnej i bezpośredniej w BMW Niemcy.

Neil Fiorentinos przechodzi z BMW Group Holandia, gdzie od czterech i pół roku pracował na stanowisku dyrektora zarządzającego. Swoją karierę rozpoczął swoją karierę w BMW Group w RPA w 1994 r. Szesnaście lat później objął stanowisko szefa BMW Group Azja.

W nowej roli będzie odpowiadał za nadzór nad sprzedażą i działaniami marketingowymi w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, w skład której wchodzi dwanaście krajów: Austria, Polska, Republika Czeska, Grecja, Węgry, Słowacja, Słowenia, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr i Malta.

Źródło: Porsche