Warsaw Moto Show 2015 – harmonogram i atrakcje

W przedostatni weekend listopada w nowym centrum targowo-konferencyjnym Warsaw EXPO usytuowanym w Nadarzynie koło Warszawy, przy nowej trasie S8, odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Moto Show. Przez trzy dni (20-22 listopada) największy w Polsce obiekt wystawienniczy wypełni ponad pół tysiąca samochodów, które zwiedzający będą mogli oglądać, testować, a także kupić.

Piątek – dzień dla specjalistów z branży motoryzacyjnej
Wszystkie wydarzenia, które zaplanowano na piątek 20 listopada są skierowane dla dziennikarzy i ekspertów z branży motoryzacyjnej. Dzień zakończy się uroczystą galą, podczas której odbędzie się finał plebiscytu „Złota Kierownica” organizowanego przez Auto Świat. Statuetki trafią do importerów aut wybranych przez czytelników czasopisma. Zwycięskie modele będą także prezentowane przez cały czas trwania targów.

Salon samochodowy
Ponad 70 wystawców zaprezentuje najnowsze modele niemal wszystkich marek dostępnych w Polsce. Wśród nich znajdą się Volkswagen, Renault, Peugeot, Honda, Dacia, KIA, Opel, Skoda, Fiat, Isuzu, Iveco, Dodge, Mercedes, Ford, Audi, Jaguar, Land Rover, Aston Martin, Maserati, Porsche, Ferrari, Lexus, Arrinera. Zwiedzający będą mogli obejrzeć także samochody Lamborghini, Bentley, Rolls-Royce i Tesla.

Wystawa oldtimerów
Na Warsaw Expo zostanie zaprezentowanych ponad 200 oldtimerów. Na targach będzie można podziwiać takie modele, jak Ford Model T, który jako pierwszy amerykański samochód wszedł do masowej produkcji, Polski Fiat 518, którym podróżował marszałek Rydz-Śmigły oraz auta startujące w historycznym rajdzie Monte Carlo.

Wystawa sportowa
Strefa sportowa będzie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to wystawa samochodów sportowych i motocykli ze wszystkich dyscyplin motosportu. Druga to strefa aktywna, w ramach której odbędą się pokazy driftingu, jazdy wyścigowej i rajdowej, a także jazdy terenowej. Zwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w przejazdach co-drive pojazdami, których na co dzień nie spotyka się na drogach. Będzie to także szansa na spotkanie utytułowanych zawodników. Największą dawkę mocy zapewnią pokazy dwóch konkurencyjnych lig driftowych: Drift Masters i STW Drift Challenge.

Dodatkowe informacje:

Łączna powierzchnia Warsaw Moto Show – 54 tyś mkw.

Hala F – Salon Samochodowy – powierzchnia wystawy 23 tyś m2
Liczba wystawców – 70
Liczba samochodów – 150

Hala E – Wystawa Oldtimerów – powierzchnia wystawy 21 tyś m2
Liczba samochodów 200 – w tym 25 sportowych (większość aut została wyprodukowana przed 1970 r.)

Hala D – Wystawa sportowa – powierzchnia wystawy 9600 m2
Liczba samochodów – 150

Znani sportowcy:
Kajetan Kajetanowicz – Rajdowy Samochodowy Mistrz Europy 2015
Rafał Sonik – zwycięzca rajdu Dakar w kategorii ATV
Karol Basz – tegoroczny kartingowy Mistrz Świata
Ireneusz Sikora – utytułowany zawodnik motocyklowy, wielokrotny Mistrz Polski, oraz zdobywca tytułów w wyścigach 24 godzinnych, Alpe Adria Cup i wyścigach BMW.

harmonogram 1a

harmongoram 2 harmongoram 3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *