W Poznaniu ruszyła produkcja największej wersji Volkswagena Caddy 5

W ślad za wersjami Caddy 5 – osobową, cargo i kempingową California – w zakładach Volkswagen Poznań uruchomiono produkcję największej jego wersji – Caddy Maxi, ze zwiększonym rozstawem osi, większą przestrzenią ładunkową i szerszymi drzwiami przesuwnymi. Caddy Cargo Maxi zapewnia miejsce ładunkowe nawet dla dwóch europalet, a wersją osobową może podróżować 7 osób.

Rozstaw osi tej odmiany Caddy jest o 215 mm większy niż wersji bazowej i wynosi 2970 mm. Długość przestrzeni ładunkowej dla wersji Cargo wzrosła w ten sposób do 2150 mm, a długość całego pojazdu do 4853 mm. Pojemność przestrzeni ładunkowej Caddy Cargo Maxi to 3,7 m3. Nowy model charakteryzuje się również większą szerokością bocznych drzwi przesuwnych – teraz to 836 mm. W ten sposób w powiększonej przestrzeni ładunkowej można umieścić aż dwie europalety.

Caddy Maxi, oprócz wersji Cargo, dostępny będzie również w siedmiomiejscowej wersji osobowej. Wariant ten charakteryzuje się wyjątkową elastycznością aranżacji wnętrza. Oparcia siedzeń drugiego rzędu składają się w proporcjach 60:40, można też je złożyć i wymontować w takich samych proporcjach. Natomiast w trzecim rzędzie zamontowano dwa indywidualne fotele – oba składane i z możliwością ich demontażu. Na zewnętrznych siedziskach drugiego rzędu oraz na obu fotelach rzędu trzeciego zamontowano uchwyty systemu ISOFIX, co jest bardzo przydatne w przypadku przewożenia dzieci w fotelikach.

Caddy Maxi najnowszej generacji, którego produkcja właśnie ruszyła w Poznaniu, przekonuje do siebie nowymi rozwiązaniami wewnątrz pojazdu: zaawansowaną techniką i wyraźnie zwiększoną ilością miejsca” – podkreśla Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. „Ten nowoczesny samochód można już konfigurować pod własne potrzeby w konfiguratorze na stronie www.vwdostawcze.pl i zamawiać w salonach sprzedaży marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Caddy 5 zostało zbudowane na modułowej platformie MQB. Dzięki MQB nie tylko zwiększyły się jego wymiary, ale także zastosowane zostały najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Innowacyjne systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo i czynią prowadzenie łatwiejszym. Korzystające z sieci internetowej systemy infotainment i cyfrowe systemy obsługi, zamieniają Caddy w smartfona na kołach, a nowy układ oczyszczania spalin bazujący na technologii podwójnego wtrysku Ad Blue – Twindosing sprawia, że wysokoprężne silniki TDI są teraz czystsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *